Podłoga drewniana jest ciągle pierwszym wyborem przy wykańczaniu mieszkań, domów i biur. Nadal stawia się na naturalność i stylowe wykończenie, wszak wiadomo, że podłoga drewniana wygląda bardzo ekskluzywnie. Poza tym jest materiałem wytrzymałym i trwałym. Sprawdź jakie rodzaje podłóg drewnianych znajdziesz na rynku.

Czy podłogi drewniane są drogie?

Bywa, że widzisz podłogę, którą z przyjemnością umieściłbyś w swoim koszyku zakupowym, jednak cena przewyższa założony budżet. Czy jednak wiesz, jaka jest największa zaleta podłogi drewnianej? Otóż otrzymujesz podłogę, którą możesz poddawać renowacji. Czy więc droga jest podłoga drewniana, którą możesz mieć 30, 40, a nawet 60 lat? Podłoga drewniana, zarówno lita, jak i warstwowa, może być kilkukrotnie cyklinowana, zatem po każdym takim zabiegu otrzymujesz podłogę jak nową. Będziesz też miał możliwość zmiany koloru, jeżeli dotychczasowy przestanie już Ci się podobać. Dobrze zatem przejrzeć ofertę Salonu Podłóg Superparkiet i wybrać dla siebie odpowiednią koncepcję. Nawet jeśli dziś wydaje ci się ciut za droga, z pewnością patrząc z perspektywy czasu, warto w nią zainwestować.

Czy podłogi drewniane nadal są trendy?

Coraz większej liczbie osób bliska stała się natura, dlatego też podłogi drewniane to wciąż wybór często się pojawiający. Trudno się dziwić, że drewno ma tylu wielbicieli, skoro jest to materiał kojarzący się z:
• wysoką trwałością;
• długowiecznością;
• uniwersalnością;
• wysokim komfortem.
Drewniana podłoga to ciekawe i warte uwagi rozwiązanie, które dzięki wysokiej estetyce nada pomieszczeniom ciepła i niepowtarzalnego charakteru.

Rodzaje podłóg drewnianych

Deski lite to nie jedyny możliwy wybór w podłogach drewnianych. Wśród propozycji Salonu Podłóg Superparkiet znajdziesz także:
• deski warstwowe – ze względu na swoją budowę w ostatnim czasie są one najczęściej wybierane, ich cena jest korzystniejsza. Deski warstwowe to gotowe deski, które fabrycznie wykończone nadają się do użytkowania zaraz po ułożeniu. Ich konstrukcja w jak największym stopniu ma niwelować pojawiające się w drewnie naprężenia, deski zaś dzielą się na dwu warstwowe i trójwarstwowe;
• parkiet – w porównaniu z deskami podłogowymi parkiet charakteryzuje się mniejszą wielkością. Najczęściej wytwarzany z dębu i jesionu dostępny jest w kolorach naturalnych drewna lub barwiony z użyciem olejów;
• jodełka klasyczna i jodełka francuska – to wybór dla klientów, którzy chcą mieć modny i ciekawy wzór ułożony na podłodze.
Ceny za podłogi drewniane są zróżnicowane, tak by każdy mógł wybrać propozycję dla siebie. Podłogi drewniane odnajdują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych wnętrzach.