Betony woskowane

Betony woskowane biją w ostatnich latach rekordy popularności we Francji, jak i poza jej granicami. Reklamowany jest jako beton z seksapilem lub, ze względu na sposób jego wykonania, jako beton artystyczny. Dla Klienta jest on gwarantem otrzymania produktu oryginalnego, o niepowtarzalnym wzorze i wybarwieniu powierzchni.

Beton Cire, bo o nim mowa, posiada cechy, które wzbudzają pożądanie zarówno u projektantów wnętrz, jak i zwykłych użytkowników domu. Ze względu na swoją wytrzymałość jest nie do zdarcia i może być wielokolorowy. Wykazuje on właściwości wodoodporne, a ze względu na brak fug i dylatacji jest materiałem wyjątkowo łatwym w pielęgnacji i utrzymaniu czystości, dzięki czemu znajduje często zastosowanie w miejscach wystawionych na wilgoć. Nasi klienci często decydują się na wykonanie z betonu ścian w łazience oraz brodzika pod prysznicem połączonego z odpływem liniowym.

Betony woskowane można wykorzystać zarówno w kuchni, jak i w salonie. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się w łazienkach, w pomieszczeniach biurowych oraz w salonach wystawowych. Można przy ich użyciu pokryć powierzchnie użytkowe blatów kuchennych, umywalek, mebli, ścian, płyt ceramicznych, no i oczywiście posadzek oraz schodów.

Beton Cire gwarantuje wyjątkowo wdzięczne tło dla wnętrz, umożliwiając stworzenie zarówno wyjątkowo surowego i industrialnego wnętrza, jak również będąc bazą nowoczesnych wnętrz. W designerskich loftach betony woskowane zdobyły już status klasycznego elementu wystroju. Ich walory w postaci możliwości rewitalizacji kamienia naturalnego, lastriko, betonu doceniają również kamieniarze oraz konserwatorzy zabytków.

Od strony technicznej Beton Cire jest rozprowadzany po odpowiednio równej, wytrzymałej i zagruntowanej powierzchni. Jego grubość to w zależności od wybranej technologi to około 3-5 mm. Praca wykonywana jest ręcznie, dlatego każda powierzchnia zachowuje swoją indywidualną fakturę. Przed końcowym zabiegiem woskowania powierzchnia betonu jest kilkukrotnie szlifowana i pokrywana impregnatami.

Naturalnym efektem wizualnym posadzek z Beton Cire są niejednorodne przebarwienia, powierzchowne rysy, raki, kraterki czy delikatne nierówności. Powyższe efekty powodują to, że wykonywany przez nas beton architektoniczny jest jeszcze bliższy swojemu oryginałowi.

Próbki prezentowane w salonach określają przybliżony efekt koloru i wzoru powierzchni posadzki z Beton Cire. Tak jak niejednorodną strukturę i barwę ma beton naturalny, tak i Beton Cire nigdy w rzeczywistości nie będzie odwzorowywał próbki poglądowej.

Betony woskowane występują w kilku odmianach, z których każda ma inne zastosowanie:

Beton Cire Floor

Ten rodzaj betonu woskowanego stosowany jest na wszystkie powierzchnie wewnątrz. Ze względu na to, że jest on nakładany szpachlą, istnieje możliwość aplikacji betonu na powierzchniach pionowych (ściany, kominki, półki, meble). Występuje w wielu kolorach i ma mocną wyrazistą fakturę, będąc jednakże produktem gładkim.

Beton Cire Brut

Beton Cire Brut jest stosowany na zewnątrz i do wewnątrz. Tak jak w przypadku wersji Floor, produkt nakładany jest szpachlą, tak więc istnieje możliwość wykonania powierzchni pionowych (np. elewacja zewnętrzna). Ten rodzaj betonu ma zdecydowaną bogatą fakturę i charakteryzuje się szorstką, antypoślizgową powierzchnią, co powoduje, że może być wykorzystywany na rampy, pochylnie, balkony, tarasy czy schody zewnętrzne.

Beton Cire Diamond

Wersja Diamond stosowana jest tylko na posadzki. Jej struktura podobna jest do gęstej wylewki samopoziomującej. Produkt charakteryzuje się kolorystyką i wybarwieniem powodującym, że posadzka wygląda jak z kamienia naturalnego. Grubość całkowita betonu wynosi ok. 4-5mm.