Pomiar twardości podłoża Rysikiem Ri-Ri

Rysik Ri-Ri to na pierwszy rzut oka proste urządzenie do pomiaru powierzchownej twardości podłoża. Zestaw składa się ze specjalnego szablonu oraz rysika przypominającego w budowie długopis.

Przed rozpoczęciem pomiaru sprężynę oporu dłuta znajdującego się w rysiku należy ustawić według poziomu wymagań przyszłej posadzki co do jakości podłoża. Dla przykładu: pod stabilne wymiarowo wykładziny wykonane z PVC sprężynę ustawiamy na najniższym poziomie. Natomiast dla mniej stabilnych drewnianych podłóg litych sprężyna jest ustawiona na ostatnim oczku.

Gdy rysik jest gotowy do pomiaru przykładamy jego dłuto do krawędzi szczelin znajdujących się w szablonie i w ten sposób wykonujemy 6 rys. Czynność tę powtarzamy przekręcając szablon o kat 90 stopni.

Stabilność podłoża pomiędzy stworzonymi przez nas rysami określa nam jego przydatność. W momencie gdy rysy są głębokie, a pomiędzy nimi dochodzi do wykruszeń podkład należy obowiązkowo wzmocnić (poprzez zamianę gruntu na epoksydowy i/lub instalację maty kompensującej naprężenia) przed rozpoczęciem instalacji posadzki.

W przypadku wątpliwości jakość podłoża, a dokładniej jego odporności na ścinanie podkład można również zmierzyć przy wykorzystaniu Presso-Messa.

Oferta na pomiar twardości podłoża Rysikiem Ri-Ri

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.