Deski warstwowe

Deski warstwowe – najpopularniejszy wybór!

Mówiąc podłogi drewniane, coraz częściej mamy na myśli podłogi warstwowe. Ze względu na swoją budowę i konstrukcję, oraz wynikające z tego powodu korzyści, są one aktualnie częściej stosowane niż deski i parkiety lite. Deski warstwowe, które znajdują się w naszej ofercie, to w większości gotowe, wykończone fabrycznie deski, nadające się do użytkowania praktycznie zaraz po ułożeniu.

Jakie są rodzaje desek warstwowych?

Konstrukcja desek warstwowych powstała, aby w jak największym stopniu niwelować pojawiające się w drewnie naprężenia. Każda kolejna warstwa jest ułożona w stosunku do poprzedniej prostopadle, co w znacznym stopniu ogranicza pracę drewna – nawet do 70%. 

Deski dzielimy na dwu i trójwarstwowe. Oba rodzaje podłogi dostępne są w większości przypadków w grubości od 11 do 15 mm. Deski występują standardowo w szerokości od 120 mm do 200 mm i długości od 600 do 2500 mm. Oczywiście na życzenie naszych Klientów jesteśmy w stanie zaproponować deski  w większym rozmiarze – nawet 300 x 4000 mm.

Deski dwuwarstwowe – czyli jakie?

Deski dwuwarstwowe posiadają warstwę szlachetną o grubości nawet 6 mm. Dzięki takiej grubości obłogu, zainstalowaną posadzkę można wielokrotnie poddawać cyklinowaniu. Dolna warstwa deski z reguły wykonana jest z drewna liściastego (dębu lub jesionu) lub z wysokiej jakości sklejki wodoodpornej.

Deski dwuwarstwowe, ze względu na system „pióro / wpust”, bezwzględnie wymagają przyklejenia do podłoża.

Co wyróżnia deski trójwarstwowe?

Deski trójwarstwowe, w porównaniu do dwuwarstwowych, posiadają cieńszą warstwę użytkową, wynoszącą od 2,5 do 4 mm. Taka warstwa również umożliwia kilkukrotne cyklinowanie, co przekłada się nawet na ponad 50 letnią żywotność podłogi. Dolne warstwy desek wykonane są zazwyczaj z drewna iglastego – sosny i świerku.

Elementy trójwarstwowe w zdecydowanej większości przypadków posiadają zamek „click”, który umożliwia, obok tradycyjnego klejenia posadzki do podłoża, montaż desek również metodą bezklejową „na pływająco”.

Deski warstwowe = deski na ogrzewanie podłogowe?

Drewno jest izolatorem, dlatego cieńsze deski warstwowe, w połączeniu z większą stabilnością produktu, zdecydowanie lepiej sprawują się na systemach ogrzewania podłogowego niż popularne przez laty elementy lite.

Należy jednak pamiętać, że nie każde drewno dedykowane jest na ogrzewanie podłogowe. Przy wyborze należy uwzględnić dwa czynniki: niski współczynnik skurczu i rozkurczu oraz czas osiągania równowagi higroskopijnej. Gatunki polecane na podłoża z ogrzewaniem podłogowym to dąb, doussie, merbau i jesion thermo. Należy na pewno zrezygnować z podłogi wykonanej z buku i klonu, które są gatunkami mało stabilnymi wymiarowo.

Ponadto należy brać pod uwagę warstwę spodnią. Niektóre podłogi warstwowe są wykonane na sklejce suchotrwałej, która ze względu na niską odporność na wilgoć powszechnie nie jest zalecana do stosowania na systemach ogrzewania podłogowego.

Wykończenie desek warstwowych

Deski warstwowe zabezpieczone są 2-3 warstwami olejowosku lub 6-8 warstwami lakieru, które są utwardzone przy wykorzystaniu promieni UV. Istnieje możliwość kupna desek surowych, ale nie jest to opłacalne. Ponadto decydując się na produkt niewykończony, znacznie wydłużamy czas prac monterskich. Wszystkie rodzaje wykończenia dostępne są w wersji bezbarwnej lub zawierającej pigment kolorystyczny.

Rozmiary desek podłogowych

Aktualnie najpopularniejsze są podłogi warstwowe o grubości od 13 do 16 mm. Ze względu na szerokość i długość rozróżniamy:

  • Deski parkietowe (szerokość parkietu – 70 mm, długość desek do 1200 mm)
  • Deski standardowe (szerokość od 100 do 150 mm, długość desek od 700 do 1500 mm)
  • Deski duże (szerokość od 150 do 200 mm, długość desek od 1500 do 2200 mm)
  • Deski bardzo duże (szerokość od 200 do 350 mm, długość desek od 2200 mm)

Deski podłogowe najczęściej występują w mix-ie długości. Należy pamiętać, że duże i bardzo duże deski, zastosowane w mniejszych pomieszczeniach, mogą je wizualnie zmniejszać.

Poznaj wszystkie rodzaje desek podłogowych w Superparkiet

Oprócz podziałów wynikających z budowy oraz sposobu wykończenia, deski podłogowe dzielimy również ze względu na:

  • sortowanie (natężenie cech drewna w postaci sęków, bieli, błyszczu)
  • sposób montażu (montaż na klej lub na pływająco)
  • gładkość powierzchni (podłogi gładkie lub szczotkowane)
  • wykończenie krawędzi (deski ostrokrawężne lub fazowane)

Ze względu na szeroki wachlarz oferowanych przez nas desek podłogowych oraz wielu różnić pomiędzy poszczególnymi produktami, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w jednym z naszych salonów podłóg w Warszawie. Nasi doświadczeni specjaliści z chęcią doradzą Państwu podłogi spełniające stawiane wymagania.

Posiadamy w swojej ofercie zarówno deski charakteryzujące się bardzo wysokim współczynnikiem opłacalności, jak i deski cechujące się najwyższą jakością wykonania.

Deski warstwowe
Deski warstwowe
Deski warstwowe

Rodzaje podłóg drewnianych

kliknij na wybrany wzór aby dowiedzieć się o nim więcej

Vintage – deski parkietowe

Vintage to seria desek parkietowych, czyli elementów charakteryzujących się szerokością parkietów, ale długością standardowej deski. Seria składa się z 5 oryginalnych kolorów.

Fertig Deska – deski standardowe

Fertig Deska to deski wykonane z dębu, jesionu, orzecha lub merbau, o rozmiarze 14 x 130-150 x 700-1500 mm. Posiadają grubą na 6 mm warstwę wierzchnią, którą można wielokrotnie cyklinować.

Ecoplank – deski standardowe

Ecoplank posiada w swojej szerokiej ofercie prawie 30 wzorów kolorystycznych desek podłogowych o rozmiarze 13/15 x 130/150 x 600-1800 mm, które dostępne są w czterech klasach sortowania.

Superplank – Deski duże

Superplank to wysokiej jakości olejowoskowane, szerokie na 160 lub 180mm deski dostępne w mix-ie długości od 600-1800mm. Aktualnie podstawowa oferta zawiera 16 kolorów.

Tarkett – Deski duże

Jednakowo długie i szerokie deski to domena trójwarstwowych desek Tarkett. Dostępne są w ekskluzywnych rozmiarach, tj. szerokość 162 lub 190 mm przy długości 2000 lub 2200 mm.

Fertig Deska Luxury / Luxury Maxi – deski duże i bardzo duże

Fertig Deska Luxury to duże (15 x 180-200 x 1500-2200 mm) i bardzo duże deski (15 x 260-290 x 2000-250 0mm), dostępne w wielu interesujących kolorach.

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!