Schody drewniane

Schody drewniane, jako element łączący poszczególne kondygnacje w domu, podkreślają jego styl i charakter, stając się często głównym elementem wyposażenia wnętrza. Schody mogą wkomponować się zarówno w klasyczny, jak i we współczesny, nowoczesny wystrój.

Firma Superparkiet zajmuje się produkcją schodów drewnianych wykonanych z klejonego drewna litego. Kształt schodów zawsze dostosowujemy do potrzeb i upodobań klienta. Staramy się, aby nasze schody były jak najbardziej zintegrowane z wystrojem łączonych ze sobą pomieszczeń. Zapewniamy specjalistyczne doradztwo w tym zakresie i kompleksową obsługę – od projektu po montaż.

Podczas produkcji stosujemy naturalne i ekologiczne surowce. Posiadamy wykwalifikowanych stolarzy i profesjonalną bazę produkcyjną. Proponujemy szeroki wachlarz modeli i oryginalne, autorskie wzornictwo. Nasze schody wyróżniają się estetyką, komfortem użytkowania i wysoką trwałością.

W ofercie posiadamy schody nowoczesne, klasyczne, kręcone, dywanowe oraz balustrady.

Schody nowoczesne

Schody nowoczesne, które posiadamy w swojej ofercie, charakteryzują się współczesnym designem i stylem. Wykorzystanie samonośnych konstrukcji nada schodom lekkości i nie wymaga stosowania ciężkich, betonowych konstrukcji.

Schody klasyczne

Schody klasyczne posiadają ponadczasowy charakter. Są to najczęściej schody nasadzane lub policzkowe, montowane w tradycyjny sposób, polegający na przyklejeniu drewnianych trepów do podłoża. Charakteryzują się wygodą i funkcjonalnością. Oferujemy schody proste lub kręte.

Schody dywanowe

Na życzenie klienta wykonujemy także schody dywanowe. Są to schody, które posiadają zlicowane podstopnie z trepami (nie posiadają kapinosów). Dzięki tak zamontowanym schodom możemy osiągnąć efekt drewnianego dywanu spływającego po stopniach.

Schody kręcone

Jeszcze innym rozwiązaniem są schody kręcone. Opierają się one na centralnie ustawionym słupie, doskonale dostosowując się do różnych wariantów otoczenia i zajmując bardzo mało miejsca. Schody spiralne są natomiast projektowane z okrągłych oraz prostokątnych elementów, niewsparte na słupie i w przeciwieństwie do schodów kręconych, nie zawsze mają stały kształt rzutu poziomego. Oba typy schodów można uatrakcyjnić za pomocą różnych akcesoriów, aby w rezultacie stworzyć kreatywne rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność oraz niepowtarzalny design.