Montaż schodów

Każdy projekt schodów jest niepowtarzalny, w związku z tym bezpłatną wycenę wykonujemy wyłącznie po wcześniejszej wizycie doświadczonego stolarza na obiekcie. Warto powierzyć montaż schodów profesjonalnej ekipie, gdyż zazwyczaj podkreślają one styl i charakter całego domu.

Decydując się na montaż schodów drewnianych, na stopnie i podstopnie należy wybrać twarde gatunki drewna – dąb, jesion lub twarde drewno egzotyczne. Możliwe jest wykonanie podstopnic z płyt MDF okleinowanych naturalnym fornirem – jest to tańsze rozwiązanie, ale nie polecane przez specjalistów.

Drewno jest wrażliwe na wahania wilgotności i jej zbyt wysoki poziom. W związku z tym beton, do którego będą mocowane schody, powinien zostać odpowiednio wysezonowany lub zaimpregnowany przeciwwilgociowo. Przed montażem należy sprawdzić równość stopni oraz ich wilgotność.

Możliwy jest montaż schodów na konstrukcji betonowej, stelażu metalowym lub drewnianym. Zwykle stosujemy specjalne kołki Fischera, niewymagające zaślepienia, dodatkowo wykluczamy konieczność użycia kołków poziomujących – zadanie to przejmują kołki rozporowe. Wybierając kołki schodowe zawsze dobieramy je do wybranej grubości stopnic.

Po wkręceniu kołków w beton, nakłada się na nie specjalne znaczniki, które dzięki ostrzom odznaczają się na spodniej stronie stopnicy. Następnie nawiercane zostają otwory od spodu za pomocą krótkich wierteł tak, aby nie uszkodzić wierzchniej warstwy stopnia. Na koniec pokrywa się beton specjalnym klejem i nabija się trepy na kołki. Można dobić stopnie wyłącznie przy użyciu młotka gumowego lub poprzez specjalne podkładki drewniane lub plastikowe, co uchroni nas przed ich uszkodzeniem.

Po zakończeniu montażu niezwykle istotne jest odpowiednie dobranie twardego lakieru lub oleju do gatunku drewna. Bardzo praktyczne i ostatnio popularne stało się olejowanie okładziny schodów, które najlepiej sprawdza się na twardych gatunkach drzew krajowych. Na wykończonej olejem powierzchni nie widać rys od drobin piasku z butów, można też bardzo łatwo samodzielnie uzupełnić miejscowo wytartą powierzchnię.

Oprócz wykonywania schodów drewnianych, zajmujemy się montażem schodów wykończonych betonem woskowanym, wykładziną PVC, czy LVT. Montaż schodów betonowych wymaga bardzo dokładnego przygotowania podłoża. Warstwa betonu jest bardzo cienka – wynosi ostatecznie około 2-3 mm, co oznacza, że wszelkie nierówności podłoża, jeżeli występują, to zostaną przeniesione na warstwę końcową. Beton woskowany nie jest stosowany do równania stopni (naprawy wykonuje się to masami naprawczymi), ponieważ jest to materiał drogi i taki zabieg generowałby niewspółmierne do oczekiwanego rezultatu wizualnego koszty.

Oferta na montaż schodów

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.