Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe służą do przykrycia szczelin dylatacyjnych, które parkieciarz musi pozostawić pomiędzy podłogą, a ścianami. Często są też elementem maskującym kable i zakończenia tapet. Z biegiem czasu listwy i cokoły podłogowe zaczęły stanowić estetyczny element wykończenia i dekoracji wnętrz.

Nasza firma posiada szeroką ofertę listew przypodłogowych. Aktualnie w ofercie posiadamy listwy przypodłogowe wykonane w różnej technologii: MDF (lakierowany lub fornirowany), drewniane (lite i fornirowane), aluminiowe (metalowe) i PVC (plastikowe). Każdy z tych rodzajów listew posiada swoje zalety i wady. Ekspozycję listew jest dostępna w naszych salonach podłóg.

Listwy przypodłogowe białe

Niezależnie od tego, na które listwy się zdecydujemy, zamawiając wybrany produkt powinniśmy przyjąć około 15 % zapasu. Należy tak zrobić, ponieważ chcemy uniknąć częstego łączenia listew przy dłuższych ścianach.

Nasza firma, oprócz sprzedaży listew przypodłogowych, oferuje również ewentualny ich montaż na terenie Warszawy i okolic. Dla Klientów zamawiających u nas wcześniej podłogę, przewidziany jest dodatkowy rabat na usługę montażu.

Listwy MDF

Listwy MDF to aktualnie najpopularniejszy wybór naszych Klientów. Są one wykonane z płyty MDF (pilśniowej) o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym w całym przekroju, stanowiący idealny substytut dla naturalnego drewna. Dzięki swoim właściwościom, idealnie nadaje się do obróbki maszynowej i zastosowania szerokiej gamy lakierów. Dolna krawędź listwy jest specjalnie izolowana przeciwwilgociowo. Ponadto listwy MDF posiadają podfrezowanie na kable oraz frezy poprawiające mocowanie do ściany. Niektóre modele listew są dostępne również w wersji pokrytej fornirem.

Poznaj nasze marki listew: Skirting, Lagrus i Prestige Decor.

Zobacz przekroje dostępnych w naszej ofercie 130 wzorów! Listwy są dostępne w wysokościach: 16, 60, 80, 100, 120 i 150 mm oraz w następujących grubościach: 10, 12, 16, 18 i 19 mm. Ponadto, za dopłatą, umożliwiamy naszym Klientom zamówienie listew w dostępnym wzorze, ale w innym niż standardowym wymiarze.

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym montażem listew przypodłogowych na terenie Warszawy i okolic! Zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów podłóg w celu obejrzenia modeli listew na żywo.

Listwy MDF są domyślnie dostępne w kolorze białym. Najczęściej jest to RAL 9003 lub RAL 9016. Za dopłatą istnieje oczywiście możliwość zamówienia listew w dowolnym kolorze wybranym z palety RAL lub NCS.

Coraz częściej nasi Klienci decydują się na wybór listew w oryginalnym czarnym lub żółtym kolorze. Takie listwy potrafią stać się oryginalnym elementem dekoracyjnym w mieszkaniu.

Listwy HDF

Listwy HDF to aktualnie najbardziej odporne rozwiązanie w przypadku gładkich, białych listew. Jest to materiał gęstszy i odporniejszy w porównaniu do klasycznego MDF-u. Jego powierzchnie została pokryta bezchlorowym polimerem wraz ze specjalnymi, elastycznymi krawędziami na górnej i dolnej części, które powodują, że listwa kryje minimalne nierówności ściany. Listwa taka jest zdecydowanie bardziej odporna na uderzenia oraz ewentualna zalania płynami. Precyzyjna i opatentowana technologia montażu jest gwarancją nierozpadających się narożników.

Superparkiet jest dystrybutorem sprawdzonych i najpopularniejszych w Polsce listew wykonanych na rdzeniu HDF niemieckiej marki Döllken.
Listwy przypodłogowe HDF

Listwy drewniane i fornirowane

Listwy drewniane to klasyczny wybór naszych Klientów. Inwestorzy najczęściej dobierają listwy pod kolor podłogi co dodaje wnętrzu szlachetności i zapewnia idealne przejście podłogi w ścianę. W porównaniu do listew wykonanych z MDF taki rodzaj listew charakteryzuje się prostszymi wzorami. Rozróżniamy listwy lite oraz fornirowane.

Listwy lite wykonane są najczęściej z dębu lub jesionu i są najczęściej dostępne w wersji surowej. To parkieciarz na miejscu najczęściej wybarwia listwy przypodłogowe na kolor najbliższy barwie podłogi.

Listwy drewniane fornirowane najczęściej wykonane są z drewna iglastego. Zewnętrzna część – fornir – to cienka warstwa drewna o wysokich walorach estetycznych. Dzięki takiemu zabiegowi, zamontowana listwa fornirowana jest dużo tańsza i wygląda wręcz identycznie, jak listwa lita. Ponadto fornir jest już najczęściej pokryty fabrycznie lakierem, co przyśpiesza montaż. Różnorodność dostępnych fornirów umożliwia Państwu wybór cokołu, który idealnie dopasuje się do zakupionej podłogi.

Drewniane listwy przypodłogowe

Na rynku dostępne są również listwy fornirowane na bazie MDF-u. Jest to listwa MDF, która została zamiast lakieru pokryta warstwą surowego forniru – najczęściej dębowego.

Listwy aluminiowe (metalowe)

Listwy aluminiowe

Listwy aluminiowe to nowość na rynku. Idealnie nadają się w miejscach, gdzie sprzątanie opiera się na aplikacji dużej ilości wody (np. ceramika, wykładzina PVC, betony woskowane, żywice podłogowe). Stosowany jest również z powodzeniem na posadzki drewniane i panele laminowane.

Wykorzystanie aluminiowych listew przypodłogowych nadaje pomieszczeniu industrialny i nowoczesny styl. Listwy można w narożnikach dociąć na ostro lub zastosować dedykowane łączniki i zakończenia.

Produkt dostępny jest w jednym wzorze prezentowanym obok, oraz w trzech wysokościach: 6, 8 i 10 cm. Każda z wysokości kryje maksymalnie dylatację (szczelinę) do 10 mm. Listwy te, podobnie jak listwy MDF i drewniane, montowane są na klej montażowy.

Listwy aluminiowe

Listwy aluminiowe docinamy najczęściej na ostro (ucinając listwy na pile pod kątem 45 stopni). W przypadku, gdy zależy nam na łagodnych łączeniach, możemy wykorzystać odpowiednie do danej wysokości listwy zakończenia (zakończenie lewe i prawe, narożniki wewnętrzne i zewnętrzne oraz łącznik).

Listwy przypodłogowe PVC (plastikowe)

Listwy PVC, które potocznie nazywane są listwami plastikowymi, to ekonomiczny wybór. Taki rodzaj listew pozwalają na ukrycie największej ilości różnego rodzajów przewodów oraz łatwą ich ewentualną wymianę. W naszej ofercie dostępnych jest ok. 100 kolorów, co pozwala na łatwe dopasowanie listwy do podłogi. Listwy PVC montowane są do ściany za pomocą wkrętów.

Największą wadą listew wykonanych z PVC jest zauważalnie niższy poziom estetyki oraz konieczność zastosowania delikatnie wystających z listwy łączników, zakończeń i narożników. Listwy tego rodzaju najczęściej są dobierane przez naszych Klientów do ekonomicznych paneli laminowanych.

Listwy PCV
Listwy PVC - plastikowe