Lakierowanie podłóg drewnianych

Lakierowanie podłóg drewnianych polega na położeniu na wycyklinowaną, zaszpachlowaną i wyszlifowaną powierzchnię, trzech warstw lakieru, wybranego w zależności od preferencji klienta. Podczas lakierowania zwykle nakładane są trzy warstwy lakieru (jedna warstwa lakieru podkładowego i dwie warstwy lakieru nawierzchniowego).

Ważny jest dobór odpowiedniego lakieru podkładowego i nawierzchniowego w zależności od gatunku drewna, przeznaczenia pomieszczenia oraz efektu wizualnego, który chcemy uzyskać. W danej chwili, obok lakierów standardowych, występują również lakiery imitujące efekt surowego lub olejowanego drewna. Istnieje możliwość zamówienia barwionej specjalnym podkładem olejnym, lakierowanej podłogi.

Zanim przystąpimy do lakierowania podłóg, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie posadzki drewnianej w stanie surowym. Jeżeli posadzka została po raz pierwszy ułożona (jest nowa), należy odczekać ok. 14 dni przed rozpoczęciem pierwszych prac wykańczających powierzchnię. Jest to okres technologiczny potrzebny na ustabilizowanie się drewna do warunków w pomieszczeniu. Kolejny kroki to cyklinowanie, szpachlowanie i polerowanie. Następnie nakładamy podkład, a dopiero na wyschniętą jego warstwę, rozprowadzamy lakier nawierzchniowy. Należy pamiętać, że w  przypadku cyklinowania starych podłóg parkieciarz przed renowacją powinien sprawdzić, czy nie ma miejsc głuchych i ewentualnie naprawić w tych miejscach posadzkę.

Superparkiet przypomina, że decydując się na konkretny rodzaj wykończenia, należy brać pod uwagę jakie zalety i wady stoją za olejowaniem, a jakie za lakierowaniem podłóg.

Za posadzką lakierowaną niewątpliwie przemawia fakt, że charakteryzuje się ona dużą odpornością na zabrudzenia i łatwością konserwacji. Renowacja takiej podłogi wymagana jest dopiero po kilkunastu latach (przy odpowiednim użytkowaniu i dbaniu o wszystkie czynniki zwiększające jej żywotność). Posadzka szczelnie przykryta lakierem, stanowi powłokę ochronną drewna. Mamy możliwość wyboru stopnia połysku (mat, półmat, połysk) oraz wybarwienia (naturalny / zawierający pigmenty kolorystyczne).

Podczas wykonywania prac nasi parkieciarze używają chemii budowlanej najwyższej jakości marki Uzin i Pallmann

Oferta na lakierowanie podłóg drewnianych

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.