Montaż listew przypodłogowych

Nasza firma przywiązuje dużą wagę do tego, aby listwa przypodłogowa wyglądała estetycznie i stanowiła miły dla oka element wykończenia i dekoracji wnętrz. To niejako rama podłogi (jak w obrazie), która powinna wyglądać schludnie i nie przyciągać specjalnie uwagi. Dlatego też warto montaż listew przypodłogowych powierzyć specjalistom.

W zależności od wyboru przez klienta rodzaju listwy przypodłogowej, mocowana jest ona do ściany za pomocą kleju montażowego, zatrzasków systemowych, kołków lub wkrętów.

Klienci w naszych salonach mają możliwość wyboru pomiędzy listwami wykonanymi: z płyty MDF, litego drewna, drewna liściastego pokrytego warstwą forniru czy z plastiku (listwy PVC/PCV), w okleinie drewnopodobnej. Ostatnio zdecydowanie największą popularnością cieszą się listwy MDF oraz fornirowane. Więcej o rodzajach listew przeczytają Państwo tutaj.

Listwy przypodłogowe MDF stanowią idealny zamiennik dla listew z naturalnego drewna. Dzięki swoim właściwościom dostępne są w szerokiej gamie wzorów i praktycznie w każdym kolorze RAL. Listwy MDF posiadają specjalne podfrezowania na przewody głośnikowe i telekomunikacyjne. Standardowo listwy dostępne są w białym lakierze. Istnieje możliwość zamówienia listew MDF pokrytych dębowym fornirem drewnianym.

Listwy fornirowane są najczęściej listwami wykonanymi z drewna liściastego. Są one pokryte cienką warstwą forniru wykonanego z wybranego przez Klienta gatunku drewna. Budulcem niektórych listew fornirowanych może być też płyta MDF. Należy jednak pamiętać, że ze względu na właściwości tego surowca, są one, w porównaniu do listew fornirowanych na bazie drewna, bardziej podatne na zmiany wilgotności w pomieszczeniu.

Listwy lite są natomiast wykonane z jednolitego szlachetnego drewnianego materiału. Z tego też powodu cechują się wśród listew przypodłogowych najwyższą ceną. Są one dostępne najczęściej w mixi-e długości i w wielu wzorach.

Listwy PVC, ze względu na materiał z jakiego są wykonane, są najtańsze, ale też wyglądają najmniej prestiżowo. Z tego powodu nie są one polecane przez naszych sprzedawców do posadzek drewnianych, choć często w przypadku, gdy ściany nie są wystarczająco proste lub gdy dylatacja podłogi przy ścianie jest zbyt duża, są jedynym akceptowalnym rozwiązaniem.

Do montażu listew przypodłogowych najlepiej przystąpić po montażu podłogi, montażu drzwi i mebli. Sposób montażu listew zależy od wybranego rodzaju. Listwy MDF, lite i fornirowane montujemy za pomocą kleju montażowego, a listwy PVC wykorzystując kołki szybkiego montażu.

Niektóre listwy mają możliwość montażu przy wykorzystaniu systemu zatrzasków systemowych. Jednak ze względu na wysokie wymagania dotyczące równości ścian, system ten rzadko kiedy sprawdza się na inwestycjach.

Oferta na montaż listew przypodłogowych

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.