Montaż wykładzin

Montaż wykładzin to usługa, którą świadczymy na terenie Warszawy oraz całego kraju. Nasi fachowcy przeszli profesjonalne szkolenia i posiadają kwalifikacje poparte wieloletnim (ponad 20 letnim) doświadczeniem. W branży posadzkarskiej działamy już od 1994 r., a nadzór nad ekipami wykonawczymi sprawuje nasz wiceprezes – Rzeczoznawca Posadzkarski Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy – mgr inż. Tomasz Pol. Ponadto nasze umiejętności poparte są certyfikatami wszystkich renomowanych producentów.

Prawidłowy montaż wykładziny ma duży wpływ na ostateczny efekt wizualny, jaki osiągniemy na konkretnym materiale. Nie wystarczy dobry i estetyczny produkt – ważne jest również jego odpowiednie zamontowanie. Ekipa monterska przystępując do pracy, niezależnie z jakim produktem – wykładziną dywanowa, linoleum czy PVC, dostępną zarówno w rolkach, jak i w płytkach – powinna posiadać odpowiednie narzędzia i kwalifikacje. Należy pamiętać, że każdy rodzaj wykładziny wymaga innych umiejętności i znajomości produktu. Podczas montażu każdej wykładziny należy pamiętać, aby w pomieszczeniu były zachowane odpowiednie warunki – temperatura i wilgotność.

Niezależnie, jaką wykładzinę wybierzemy do zamontowania, bardzo ważne jest podłoże, które musi spełniać podstawowe kryteria:

  • odpowiednio wilgotne – nie więcej niż 2% w skali CM dla jastrychów cementowych lub 0,5% w skali CM dla jastrychów anhydrytowych. W przypadku, gdy w podłożu znajduje się system ogrzewania podłogowego, maksymalny poziom wilgotności 1,8% w skali CM dla jastrychów cementowych i 0,3% w skali CM dla jastrychów anhydrytowych.
  • jednolite – pozbawiona spękań, pęknięć i uskoków
  • spójne – podłoże nie powinno rozwarstwiać się
  • twarde w zależności od rodzaju posadzki
  • równe – należy wykonać niwelację, dopuszczalna tolerancja 2 mm/m, 3 mm/2 m i nie więcej niż 5 mm na całej długości czy szerokości pomieszczenia.

Ponadto, przed montażem każdej wykładziny, musi zostać wykonana wylewka samopoziomująca. Istnieje możliwość instalacji wykładziny bezpośrednio na jastrychu, ale tylko w przypadku wykładziny dywanowej z wysokim runem. Kolejność postępowania jest zwykle taka sama. Przed rozpoczęciem układania wykładziny, należy dokładnie wyszlifować, odkurzyć i zagruntować podłoże, aby zniwelować nierówności i zwiększyć przyczepność. Klejenie przeprowadzamy zgodnie z instrukcją producenta kleju i wykładziny. Do instalacji wykładziny dywanowej w płytkach stosuje się płyn antypoślizgowy (np. Uzin U1000).

Zajmujemy się montażem wykładzin dywanowych w rolce i w płytkach, wykładzin PVC, linoleum oraz wykładzin LVT. Możemy pochwalić się wieloma prestiżowymi realizacjami, m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Narodowy Instytut Leków i wiele innych. Wykonujemy posadzki również w obiektach państwowych (tj. szpitale, szkoły, przedszkola, żłobki) oraz prywatnych (tj. gabinety stomatologiczne, mieszkania).

Zawsze służymy wiedzą i doświadczeniem aby doradzić klientom, jaki rodzaj posadzki powinni zastosować w swoich pomieszczeniach, aby posadzka spełniała założenia techniczne, funkcjonalne i wizualne.

Oferta na montaż wykładzin

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.