Jodełka węgierska

Czym się różni jodełka węgierska od jodełki francuskiej?

Jodełka węgierska to łagodniejsza wersja popularnego wzoru jakim jest jodełka francuska. Pojedyncze elementy są zacięte po kątem 60 stopni, które składają się pod kątem 120 stopni. Wzór często funkcjonuje pod francuską nazwą „Point de Hongrie” lub angielską: „Hungarian Point”.

Po ułożeniu klepek, krótsze ich boki wizualnie przypominają szeroki grot strzały, tworząc ciągły, subtelny, zygzakowaty wzór. Pomiędzy każdym pasem wzoru powstaje idealna prosta linia.

Gdzie jodełka węgierska się sprawdza najlepiej?

Jest to ponadczasowy i rozpoznawalny wzór, który sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Jodełka węgierska, ze względu na swój ponadczasowy i wyróżniający się charakter, jest coraz to popularniejszym rozwiązaniem w polskich domach i mieszkaniach.

W porównaniu do francuskiej odmiany jodełka węgierska zdecydowanie korzystniej wygląda w dużych pomieszczeniach i przy wykorzystaniu szerszych elementów drewnianych – np. 13 czy 15 cm. Tak szerokie warkocze jodły nadadzą podłodze ekskluzywnego wyglądu.

Ten rodzaj podłogi drewnianej zalecany jest do stosowania w pomieszczeniach o prostych ścianach, gdyż łatwo uwidocznia większe ich krzywizny. Często stosowana jest również opcja instalacji jodełki węgierskiej wraz z bordiurami (obramowaniem z desek), które są efektownym domknięciem lub przejściem w pomieszczeniach.

Z czego wytwarzana jest jodełka węgierska?

Klepki jodły węgierskiej produkowane są ze standardowych desek podłogowych. Z tego powodu jodły węgierskie – tak jak ma to miejsce w przypadku jodeł francuskich – od zawsze są uznawane za wyznacznik nietaniej, luksusowej podłogi, a sam jej montaż wymaga od parkieciarza zdecydowanie więcej czasu i musi być przejawem jego kunsztu.

Jaką jodełkę węgierską wybrać?

Posiadamy w swojej ofercie jodełki węgierskie w wersji surowej oraz wykończonej fabrycznie, lakierem bądź  olejowoskiem. Jodełki występują w wielu opcjach kolorystycznych.

Ze względów praktycznych (mniej widoczne ewentualne rysy) polecamy jodełki o powierzchni delikatnie szczotkowanej wraz z fazowanymi krawędziami (delikatne rowki na obrzeżach elementu drewnianego). Fazy idealnie maskują ewentualne szczeliny, które mogą się pojawić w podłodze drewnianej w przypadku, gdy inwestor nie będzie przestrzegał wytycznych dotyczących wilgotności względnej.

Inne rodzaje jodełek

Oprócz jodełki węgierskiej dostępna jest też jej wariacja – jodełka francuska, która w przeciwieństwie do niej jest docinana pod kątem 45 stopni. Innym rodzajem jodełki jest jej wersja klasyczna – tzw sierżant. Jest ona najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż pojedyncze elementy drewniane nie są przycinane pod kątem, jak ma to miejsce w przypadku jodełki francuskiej czy węgierskiej.

Jodełka węgierska

Rodzaje podłóg drewnianych

kliknij na wybrany wzór aby dowiedzieć się o nim więcej

Jodełka węgierska Ecoplank

Ecoplank posiada w swojej szerokiej ofercie prawie 30 wzorów kolorystycznych jodełek węgierskich, które dostępne są w kilku rozmiarach oraz dwóch klasach sortowania.

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!