Wynajem osuszaczy

Firma Superparkiet prowadzi wynajem osuszaczy na terenie Warszawy i okolic. Dowiedz się o nich więcej z poniższego artykułu.

Wylewka, na której planujemy zamontować posadzkę drewnianą, wykładzinę lub żywicę, powinna być odpowiednio sucha.  Poziom wilgotności w skali CM nie powinien przekraczać 2% w przypadku jastrychu cementowego i 0,5% w skali CM w przypadku jastrychu anhydrytowego. W przypadku, gdy w podłożu znajduje się system ogrzewania podłogowego, maksymalny poziom wilgotności 1,8% w skali CM dla jastrychów cementowych i 0,3% w skali CM dla jastrychów anhydrytowych.

Najlepszym sposobem na całkowite pozbycie się nadmiaru wilgoci z podłoża, ale również ze świeżo wykonanych tynków, jest zastosowanie profesjonalnych osuszaczy. Sprzęt ten pozwala na osiągnięcie dopuszczalnego poziomu wilgoci w materiale. Należy jednak pamiętać, że potrzebny jest na to odpowiedni czas, niektórych procesów nie możemy znacząco przyspieszyć. Bardziej efektywnym, jeżeli chodzi o czas sposobem jest odcięcie wilgoci przy zastosowaniu specjalistycznej membrany przeciwwilgociowej.

Podczas osuszania powietrza należy pamiętać o zamknięciu okien oraz drzwi, a jeżeli to konieczne, to odizolowaniu całego piętra za pomocą kurtyny. To konieczne, ponieważ zależy nam na jak najmniejszej wilgotności powietrza, które chętniej będzie przyjmować wilgoć z otoczenia (ściany, tynki, podkłady posadzkowe). Osuszanie kondensacyjne polega na skraplaniu pary wodnej z powietrza poprzez schładzanie go poniżej punktu rosy. Uzyskana w parowniku woda zostaje odprowadzona do zbiornika lub kanalizacji, a osuszone powietrze jest wydmuchiwane w temperaturze o kilka stopni wyższej od temperatury powietrza pobranego (zazwyczaj suche powietrze jest o 3-8°C cieplejsze).

Metoda polegająca na osuszaniu powietrza jest dużo skuteczniejsza i bardziej ekonomiczna od ogrzewania i wentylacji pomieszczenia (gdzie zużycie energii jest znacznie wyższe). Osuszacze powietrza pozwalają także na minimalizację skutków ubocznych charakterystycznych przy osuszaniu gorącym powietrzem, takich jak np. przebarwienia powierzchni, pękanie ścian.

Jeżeli jastrych wysycha w sposób naturalny (nieprzyspieszony), należy jak najczęściej wietrzyć pomieszczenia. Odpowiednia cyrkulacja sprzyja oddawaniu wilgoci do powietrza i obniża ryzyko skraplania się wody. Proces naturalny bez wspomagania osuszaczami powietrza, przy jastrychu trwa zwykle około 60 dni. Jeżeli Twój harmonogram jest zbyt napięty, to wynajem osuszaczy jest usługą dla Ciebie!

Stosowane przez nas osuszacze charakteryzują się niskim poborem energii elektrycznej oraz wysoką wydajnością, również w niskich temperaturach. Wycenę wynajmu osuszaczy należy uzgadniać indywidualnie. Cena uzależniona jest między innymi od czasu wynajmu oraz ilości potrzebnych osuszaczy. Sprawdź również promocyjną ofertę dla naszych Klientów.

Oferta na wynajem osuszaczy

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.