Schody betonowe

Superparkiet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, z tego powodu w naszej ofercie pojawiły się schody betonowe – wyglądem oddające surowość betonu, lecz zdecydowanie cieplejsze w dotyku. Wykończenie schodów betonem woskowanym Beton Ciré pozwala na osiągnięcie idealnie gładkiej powierzchni w trzech różnych stopniach połysku: lakier, półmat i mat. Niewątpliwą zaletą betonowej powierzchni jest fakt, że jest ona bezfugowa, dzięki czemu dużo łatwiejsza jest jej pielęgnacja i czyszczenie.

Beton Ciré, czyli beton woskowany, to produkt, który w ostatnich latach staje się coraz popularniejszy. Uznanie zyskał w rodzimej Francji i poza jej granicami. Znany i reklamowany głównie jako beton z seksapilem, wzbudza zainteresowanie i pożądanie projektantów wnętrz oraz zwykłych użytkowników domu. Dla Klienta jest on gwarantem otrzymania produktu wyjątkowego, o oryginalnym wzorze i wybarwieniu powierzchni. Beton Cire Floor występuje w bogatej gamie kolorystycznej – dostępne są biele, beże, brązy, szarości, aż po głęboką czerń.

Dlaczego warto wybrać schody betonowe?

Schody betonowe świetnie sprawdzają się w miejscach bardziej nastawionych na działanie wilgoci czy wody, która nanosi się do domu chociażby z zewnątrz. Ze względu na wysoką wilgocioodporność, materiał ten idealnie sprawdza się też w holu, łazience czy w przedpokoju.

Do wykonania schodów stosujemy Beton Cire Floor, czyli zacierany beton woskowany. Grubość gotowej warstwy wynosi zaledwie około 2,5 mm. Cały proces polega na położeniu trzech warstw betonu: Grip, Medium, Finition. Czas wykonania schodów uzależniony jest od ich długości oraz rozmiaru, zwykle jednak całość zajmuje około 6-11 dni.

Porównanie betonu woskowanego do płytek ceramicznych pod względem utrzymania czystości wypada bardzo dobrze na korzyść pierwszego z nich. Fugi w ceramice ulegają zwykle szybkiemu zabrudzeniu – problem ten nie występuje przy Beton Cire. Ponadto beton, mimo cienkiej warstwy, jest bardziej odporny na uszkodzenia.

Warunkiem otrzymania efektu spełniającego nasze oczekiwania jest wykonanie schodów betonowych przez wykwalifikowaną, certyfikowaną ekipę specjalistów. Nasi pracownicy przeszli odpowiednie szkolenia, zarówno w Holandii, jak i w Polsce, które pozwalają im wykonywać takie powierzchnie zgodnie ze sztuką i na najwyższym poziomie.

Nasza firma wykonuje prace pokrywania betonem na terenie Warszawy i okolic. W przypadku większych inwestycji jesteśmy w stanie wykonać beton woskowany również na terenie całej Polski.