Olejowanie podłóg drewnianych

Olejowanie posadzek drewnianych możemy traktować jako alternatywę do ich lakierowania. Posadzka drewniana, przed nałożeniem oleju,  powinna być również wycyklinowana, zaszpachlowana i odpowiednio równa. Podczas olejowania, zwykle nakładane są dwie warstwy olejowosku (nie stosujemy podkładu tak jak przy lakierowaniu).

Ważny jest dobór odpowiedniego olejowosku w zależności od gatunku drewna, przeznaczenia pomieszczenia oraz efektu wizualnego, który chcemy uzyskać. Do gatunków tłustych zalecane jest stosowanie rzadkich olejów w celu głębszej penetracji oleju w drewnie.

Zanim przystąpimy do nakładania wierzchniej warstwy wykończenia, istotne jest odpowiednie przygotowanie posadzki drewnianej. Jeżeli podłoga jest świeżo ułożona, należy ją najpierw wycyklinować, zaszpachlować, a w razie potrzeby również wypolerować. Dopiero wtedy można przystąpić do nakładania warstw olejowosku. Podobnie w przypadku starych podłóg, z tą różnicą, że parkieciarz podczas renowacji powinien sprawdzić czy nie ma miejsc głuchych i ewentualnie naprawić posadzkę w tych miejscach.

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj wykończenia, należy zapoznać się jakie wady i zalety stoją za każdym z dostępnych rozwiązań (lakierownie i olejowanie podłóg).

Podłoga olejowana ma większe tendencje do przyjmowania zabrudzeń niż podłoga lakierowana, jednak jest bardziej naturalna w dotyku i mniej widać na niej zarysowania. Olejowanie podłóg wykonujemy stopniowo, poprzez zgarnianie nadmiaru produktu i nie dopuszczając do zastygnięcia oleju i stworzenia skorupy. Podłoga olejowana tworzy powierzchnię antystatyczną, która ma bardziej tępe wykończenie. Niewątpliwą zaletą jej jest jednak możliwość miejscowej naprawy większych uszkodzeń (w przypadku bezbarwnego koloru) oraz fakt, że mniejsze rysy mogą się z czasem same zabliźnić (zalać olejem) i są mniej widoczne niż na idealnie gładkiej, lakierowanej powierzchni. Olej, w odróżnieniu od lakieru, wnika w drewno, które jest naturalne w dotyku i nie tworzy dodatkowej wierzchniej warstwy.

Wadą podłogi olejowanej jest konieczność częstszej jej pielęgnacji (tylko za pomocą dedykowanych produktów). Zaletą jednak to, że możemy to przeprowadzić sami, bez konieczności cyklinowania powierzchni i zlecania tej czynności wyspecjalizowanym wykonawcom. Nasza firma poleca profesjonalne produkty do renowacji posadzek drewnianych, które chcemy pokryć olejowoskami różnych producentów. Staramy się jednak do renowacji używać produktów najbardziej topowych, takich jak środek Pallmann Magic Oil Care.

Podczas wykonywania prac nasi parkieciarze używają chemii budowlanej najwyższej jakości marki Uzin, Pallmann, Saicos.

Oferta na olejowanie podłóg drewnianych

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.