Wzmacnianie i naprawa podłoża

Przystępując do remontu mieszkania lub domu w starym budownictwie, musimy liczyć się z tym, że istniejący podkład może nie spełniać norm wytrzymałościowych wymaganych dla nowych warstw wierzchnich (normy dotyczące odporności na ściskanie, zginanie i ścinanie). W takiej sytuacji, przed montażem nowej posadzki, konieczna jest naprawa podkładu i ewentualne jego wzmocnienie.

Problem ten może pojawić się również w nowym budownictwie, kiedy to deweloper wybierze do wykonania podkładów (jastrychów) nieprofesjonalną firmę. Istnieją dwa rozwiązania tego problemu:

  • usunąć i wykonać nowy jastrych
  • wzmocnić podkład istniejący przy pomocy profesjonalnej chemii budowlanej

Nasza firma jest w stanie wykonać nowy jastrych szybkoschnący, który w bardzo krótkim czasie (nawet do 48 godzin) uzyska gotowość do układania na nim wykładzin lub posadzki drewnianej.

Należy mieć również na uwadze, że przed przystąpieniem do prac posadzkarskich (w szczególności dotyczy to wyboru wykładziny, żywicy lub betonu woskowanego na nową posadzkę), występuje konieczność uzupełnienia ubytków, zszycia pęknięć i trwałego połączenia krawędzi płyt jastrychowych w celu uniknięcia przenoszenia się szczelin na wierzchnią warstwę posadzki.

W tym celu należy zastosować chemię budowlaną najwyższej jakości, sprawdzonych producentów chemii i doświadczonych (przeszkolonych) pracowników. Dwuskładnikowe produkty Uzin pozwalają w krótkim czasie osiągnąć wysoką wytrzymałość. Żywica do zszywania pęknięć – Uzin KR 516 to żywica silikatowa, którą wyróżnia krótki czas wiązania, duża płynność (dobrze penetruje szczelinę) i odpowiednia wytrzymałość. Możemy kontrolować czas utwardzania, poprzez dodanie odpowiedniej ilości utwardzacza. Głębokie pęknięcia szyjemy poprzez wykonanie dodatkowych poprzecznych nacięć i użycie stalowych łączników falowych. Następnie powstałą szczelinę zalewamy mieszanką żywicy, zbieramy nadmiar i zasypujemy piaskiem kwarcowym, aby poprawić właściwości wiążące z kolejną warstwą.

Ponadto nasi instalatorzy wykonują wzmocnienia wykorzystując specjalistyczne systemy budowlane. O sposobie wzmocnienia i doborze materiałów powinien decydować profesjonalny parkieciarz podczas wizyty na obiekcie. Na przygotowaną przez nas powierzchnię można kleić wszystkie rodzaje podłóg drewnianych. Jakość naszych prac najlepiej oddaje fakt, że z naszych usług korzystają konkurencyjne sieci salonów podłóg, jak i pojedynczy parkieciarze.

Oferta na wzmacnianie i naprawa podłoża

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.