Retro Collection Logo

Retro Collection

Retro Collection to podłogi drewniane przygotowane przez firmę Jawor-Parkiet, które łączą zamiłowanie do naturalnego piękna z niebanalnym designem i wysoką funkcjonalnością. Oryginalnie stylizowane dębowe deski są odpowiedzią na coraz to wyższe potrzeby użytkowników stale poszukujących niecodziennych rozwiązań oraz oryginalnego efektu we własnych wnętrzach.

Wyjątkowa gama kolorystyczna

W kolekcjach Retro Collection znajdziemy zarówno deski ręcznie stylizowane – wyglądające niczym surowe, które były inspirowane zabudową Warmii i Mazur, a także deski podłogowe szorstkie, o wyraźnej strukturze i mocno zaznaczonych śladach po pile oraz podłogi jedwabiście gładkie – subtelne i wyjątkowo delikatne w dotyku.

Szeroka gama kolorów i bogaty wybór formatów deski sprawia, że podłogi z kolekcji Retro Collection doskonale wypełnią każdą przestrzeń i odpowiednio zintegrują poszczególne elementy wykończenia wnętrz. To wszystko powyższe powoduje, że wystrój pomieszczeń stanie się odzwierciedleniem upodobań estetycznych i wizualnych jego mieszkańców oraz tempa życia, stanowiąc harmonijną całość.

Podłogi na ogrzewaniu podłogowym

Specjalna, dwuwarstwowa konstrukcja każdej podłogi od Jawor-Parkiet powstała z myślą o ograniczeniu naturalnych naprężeń drewna. Zastosowanie tej konstrukcji oznacza, że wymagania w stosunku do podłoża są zauważalnie mniejsze, a ewentualne niedopatrzenia związane z utrzymywaniem nieodpowiednich warunków wilgotności i temperatury w pomieszczeniu spowodują mniejsze uszkodzenia. Podłogi Jawor-Parkiet bez obaw można stosować na podłożach z wodnym systemem ogrzewania podłogowego.

30 lat gwarancji

Producent na swój produkt udziela, aż 30 lat gwarancji, co w połączeniu z nowoczesnymi technikami produkcji i zastosowaniu wyjątkowej konstrukcji, świadczy o bardzo wysokiej jakości wykonania podłóg Jawor-Parkiet.

Retro Collection docenione na Home Zone!

W 2017 roku w gronie laureatów nagrody Home Zone znalazła się kolekcja Retro Collection. Home Zone to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest certyfikacja wysokiej jakości produktów i usług będących wzorem do naśladowania w branży. Przy współpracy z mediami oraz wybitnymi i uznanymi architektami wnętrz przyznawane jest producentom wyróżnienie będące potwierdzeniem bardzo wysokiej jakości oraz nietuzinkowej estetyki.

Retro Collection Logo
Deski Retro Collection

Poznaj linie kolorystyczne Retro Collection

Linia Pure to synonim delikatności, dobrego stylu oraz komfortu. W tej kolekcji design łączy się z innowacyjnością. Efektem tej fuzji są deski eksponujące subtelny charakter i cechy naturalnego drewna. Powierzchnia podłogi poddawana jest unikalnemu procesowi heblowania dzięki czemu staje się gładka, niemal aksamitna co zapewnia użytkownikom przyjemne doznania percepcyjne. Każda deska w tej linii charakteryzuje się czterostronną fazą.

Brushed Line eksponuje największe zalety wizualne drewna. Powierzchnia jest intensywnie szczotkowana. Proces ten oprócz tworzenia charakterystycznej, trudniejszej do zarysowania struktury powoduje podkreślenie rysunku drewna dając efekt wyraźnego postarzenia. Wyszczotkowana powierzchnia powoduje ciekawą grę świateł, a czterostronna faza znajdująca się na krawędzi każdej deski uwydatnia poszczególne elementy nadając pomieszczeniu dynamiki.

Deski z linii Intensive kojarzą się jednocześnie z minimalizmem oraz surowością jak i mocno wyczuwalną, niemal szorstką strukturą. Trzy modele z tej kolekcji charakteryzują się wyrazistym wzorem, sprawiającym wrażenie trójwymiarowego. Dzięki temu uzyskujemy niespotykany efekt kratki, a kolor deski nie jest jednoznaczny. Podłogi Intensive są ostrokrawnężne co pozwala osiągnąć efekt jednolitej powierzchni i optycznie powiększyć wnętrze.

Handmade Line to wyjątkowo rustykalna kolekcja. Aby zaznaczyć charakter podłogi, warstwa wierzchnia poddawana jest licznym procesom uwydatniającymi piękno drewna, takim jak: ręczne heblowanie, intensywne szczotkowanie, barwienie i olejowanie. Na powierzchni eksponowane są naturalne pęknięcia i przebarwienia. Warto zwrócić uwagę, że dekory w tej linii posiada czterostronną, ręcznie wykonaną fazę oraz intensywne żłobienia.

Poznaj dostępne rozmiary podłóg w Retro Collection

Fertig Deska Banner

Fertig Deska to najpopularniejszy rozmiar deski. Kolorystyka Retro Collection występuje w wymiarze podstawowym elementu wynoszącym 14 x 130-150 x 700-1500 mm.

Fertig Deska Luxury Banner

Fertig Deska Luxury to nadające ekskluzywności, duże rozmiarowo deski. 21 unikatowych kolorów Retro Collection występuje w rozmiarze 15 x 180-200 x 1500-2200 mm.

Design Experience Banner

Design Experience to deski przeznaczone do kreatywnego układania w różne wzory. Pełna kolorystyka Retro Collection występują rozmiarze: 15 x 120 x 600 mm.

Jawor-Parkiet Chevron Banner

Chevron to elementy drewniane o grubości 15 mm przygotowane do instalacji we wzór jodełki francuskiej. Kolory z kolekcji Handmade Line są dostępne wyłącznie w szerokości 140-150mm.

Dwie klasy sortowania

Każdy rodzaj podłogi możesz zamówić w jednej z dwóch klas sortowania. Wybierając klasę Elegance wybierasz deski pozbawione bieli krawędziowej z niewielką ilością małych sęków. Kolekcja Classic może natomiast posiadać sęki i różnice kolorystyczne spowodowane pojawieniem się bieli krawędziowej.

Klasa Elegance

Jawor-Parkiet Fertig Deska Dąb Elegance

biel niedopuszczalna, dopuszczalne zdrowe małe sęki, układ włókien dowolny, dopuszczalne zmiany barwy i błyszcz

Klasa Classic

Jawor-Parkiet Fertig Deska Dąb Classic

dopuszczalna biel i zdrowe małe sęki, układ włókien dowolny, dopuszczalne zmiany barwy, mikropęknięcia, dopuszczalny błyszcz

Dlaczego warto wybrać ofertę Jawor-Parkiet od Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!