Retro Collection

Retro Collection to podłogi drewniane przygotowane przez firmę Jawor-Parkiet, które łączą zamiłowanie do naturalnego piękna z niebanalnym designem i wysoką funkcjonalnością. Oryginalnie stylizowane dębowe deski są odpowiedzią na coraz to wyższe potrzeby użytkowników stale poszukujących niecodziennych rozwiązań oraz oryginalnego efektu we własnych wnętrzach.

Wyjątkowa gama kolorystyczna

W kolekcjach Retro Collection znajdziemy zarówno deski ręcznie stylizowane – wyglądające niczym surowe, które były inspirowane zabudową Warmii i Mazur, a także deski podłogowe szorstkie, o wyraźnej strukturze i mocno zaznaczonych śladach po pile oraz podłogi jedwabiście gładkie – subtelne i wyjątkowo delikatne w dotyku.

Szeroka gama kolorów i bogaty wybór formatów deski sprawia, że podłogi z kolekcji Retro Collection doskonale wypełnią każdą przestrzeń i odpowiednio zintegrują poszczególne elementy wykończenia wnętrz. To wszystko powyższe powoduje, że wystrój pomieszczeń stanie się odzwierciedleniem upodobań estetycznych i wizualnych jego mieszkańców oraz tempa życia, stanowiąc harmonijną całość.

Retro Collection docenione na Home Zone!

W 2017 roku w gronie laureatów nagrody Home Zone znalazła się kolekcja Retro Collection. Home Zone to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest certyfikacja wysokiej jakości produktów i usług będących wzorem do naśladowania w branży. Przy współpracy z mediami oraz wybitnymi i uznanymi architektami wnętrz przyznawane jest producentom wyróżnienie będące potwierdzeniem bardzo wysokiej jakości oraz nietuzinkowej estetyki.

Retro Collection Logo
Deski Retro Collection

Poznaj linie kolorystyczne Retro Collection

Linia Pure w kolekcji Retro Collection to synonim delikatności, dobrego stylu oraz komfortu.

W tej linii design łączy się z innowacyjnością. Efektem tej fuzji są deski eksponujące subtelny charaktery i cechy naturalnego surowca. Powierzchnia podłogi drewnianej poddawana jest unikalnemu procesowi heblowania dzięki czemu staje się idealnie gładka, niemal aksamitna co zapewnia użytkownikom wyjątkowo przyjemne doznania percepcyjne. Każda deska w tej linii charakteryzuje się czterostronną fazą.

Brushed Line eksponuje największe zalety wizualne drewna. Powierzchnia posadzki została poddana procesom intensywnego szczotkowania co oprócz charakterystycznej, trudniejszej do zarysowania struktury podkreśla rysunek drewna i daje efekt wyraźnego postarzenia.

Wyszczotkowana powierzchnia powoduje ciekawą grę świateł, a czterostronna faza znajdująca się na krawędzi każdej deski uwydatnia poszczególne elementy nadając pomieszczeniu dynamiki.

Deski z linii Intensive kojarzą się jednocześnie z minimalizmem oraz surowością jak i mocno wyczuwalną, niemal szorstką strukturą. Trzy modele podłogi charakteryzują się wyrazistym wzorem, sprawiającym wrażenie trójwymiarowego. Dzięki temu uzyskujemy niespotykany efekt kratki, a kolor deski nie jest jednoznaczny.

Podłogi Intensive są ostrokrawnężne co pozwala osiągnąć efekt jednolitej powierzchni i optycznie powiększyć wnętrze. Jedno jest pewne – podłogi z tej linii zdominują wnętrze i podkreślą jego charakter.

Inspiracją do stworzenia linii Handmade było wzornictwo tradycyjnej zabudowy Warmii i Mazur – czyli terenów skąd wywodzi się producent – firma Jawor-Parkiet. Region ten był i ciągle jest niezwykle bogaty w budownictwo drewniane. Przez wiele lat stosowano tutaj grube, dębowe bale, prostokątne klocki, a na podłodze montowano klasyczne deski z licznymi sękami.

W celu uzyskania wyjątkowo rustykalnego charakteru podłogi drewnianej, warstwa wierzchnia poddawana jest licznym procesom uwydatniającymi piękno drewna, takim jak: ręczne heblowanie, intensywne szczotkowanie, barwienie i olejowanie. Na powierzchni deski eksponowane są naturalne pęknięcia oraz przebarwienia, których zadaniem jest przywodzenie na myśl śladów wieloletniego użytkowania.

Warto zwrócić uwagę, że każdy dekor w tej linii posiada czterostronną, ręcznie wykonaną fazę oraz intensywne żłobienia lub poprzeczne efekty cięcia piłą.

Poznaj rozmiary desek

Najpopularniejszy rozmiar elementu drewnianego idealnie pasujący zarówno do mniejszych i większych pomieszczeń. Fertig Deska w porównaniu do pozostałych dostępnych rozmiarów wyróżnia się bardzo grubą, wynoszącą 6mm warstwą wierzchnią szlachetnego dębu przy grubości całkowitej 14mm.

Długość: 590-990mm
Szerokość: 130-150mm
Grubość: 14mm

Ekskluzywny rozmiar desek dedykowany dla osób ceniących luksus i estetykę. Fertig Deska Luxury została opracowana zgodnie z najnowszymi światowymi trendami. Modna, wyjątkowo długa i wykonana z najwyższej jakości wyselekcjonowanych desek dębowych, stanowi kwintesencję doskonałości.

Długość: 1500-2200mm
Szerokość: 180-200mm
Grubość: 15mm

Rozmiar deski Design Experience dedykowany jest architektom oraz kreatywnym inwestorom. Linia ujednoliconych, krótkich desek o długości będącej wielokrtonością szerokości daje rozmaite możliwości ułożenia oryginalnych wzorów takich jak jodełka klasyczna, kwadrat, drabinka czy regularna okrętówka.

Długość: 590-600mm
Szerokość: 120mm
Grubość: 15mm

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!