Zrywanie starych podłóg

Zrywanie starych posadzek to często czynność konieczna podczas wykonywania większych remontów, a także gdy planujemy zamianę starej posadzki w pomieszczeniach, w których ma się pojawić nowa warstwa wierzchnia. Bardzo rzadko mamy możliwość położenia nowej posadzki na starą, już istniejącą. W takich przypadkach z pomocą przychodzą nasi specjaliści.

To prawda, że niektóre z takich posadzek przetrwały do dziś w dobrej kondycji. Zwykle jednak, po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach użytkowania, posadzki są mocno podniszczone. Taka sytuacja dotyczy zwykle podłóg drewnianych, gdy kolejne cyklinowanie może już nie przynieść pożądanych efektów wizualnych, lub gdy naprawiając posadzkę miejscowo, mamy do czynienia z destabilizacją elementów obok miejsc naprawianych. Czasami nieekonomicznym też staje się wielokrotne wypełnienie szpar pomiędzy elementami drewnianymi w postaci specjalnego kitu, który podczas użytkowania wykrusza się z pomiędzy deszczułek. Niekiedy spod takiej posadzki może wydostawać się dodatkowo szary pył o nieprzyjemnym i drażniącym zapachu (jeżeli poprzednia posadzka mocowana była na subit lub smołę).

W takiej sytuacji pozostaje zrywanie starej posadzki, a czasem całej podłogi i wykonanie nowej. Wiąże się to z wydłużeniem prac remontowych oraz niespodziankami, jakie mogą kryć się pod wierzchnią warstwą posadzki. Tutaj warto przeczytać również o ewentualnym usuwaniu subitu i smoły. Są to materiały bardzo szkodliwe, które wykorzystywane były do przyklejania elementów drewnianych do 1995 roku, kiedy to na polskim rynku pojawiły się profesjonalne kleje do drewna.

Podczas zrywania posadzek możemy natrafić na przebiegające w niższych warstwach podkładu rury, instalacje grzewcze, wodne, kanalizacyjne czy przewody elektryczne. Dobrze, aby doświadczony i wykształcony specjalista ocenił stan elementów konstrukcyjnych oraz jastrychu czy wylewki, która znajduje się pod posadzką. Jeżeli planujemy montaż innej nawierzchni, musimy liczyć się z tym, że może wystąpić konieczność naprawy i wzmocnienia podłoża lub odpowiednie wyrównanie za pomocą wylewki samopoziomującej.

Aby określić koszt usługi zrywania starej posadzki  czy całej podłogi, konieczna jest wizyta naszego przedstawiciela na obiekcie w celu przeprowadzenia wizji lokalnej i wykonania pomiarów. Spowodowane jest to tym, że cena takiej usługi jest ściśle związana z czasochłonnością takiej operacji oraz uzależniona od materiału jaki należy usunąć.

Oferta na zrywanie starych podłóg

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.