Panele winylowe

Panele winylowe (znane również jako LVT – Luxury Vinyl Tiles) to tak naprawdę szczególny rodzaj heterogenicznej, czyli niejednorodnej w budowie wykładziny PVC, sprzedawanej w formacie płytek o rozmiarze podłogi drewnianej lub ceramiki.

Aktualnie jest to najnowszy trend w branży posadzkarskiej (mimo, że produkt jest dostępny na rynku od lat 90-tych), który zyskuje coraz więcej zwolenników. Panele winylowe to wspaniała alternatywa zarówno dla podłóg drewnianych, paneli laminowanych, jak i ceramiki. Produkt ten cechuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i odpornością na wilgoć. Ze względu na niewielką grubość całkowitą oraz dobrą przenikalność termiczną jest produktem polecanym na podłoża z systemem ogrzewania podłogowego.

W swojej ofercie posiadamy wielu producentów paneli winylowych, którzy oferują bardzo szeroką gamę produktów imitujących drewno (fazowane lub ostrokrawężne, gładkie lub szczotkowane). Dostępne są również panele winylowe przypominające surowy beton, ceramikę czy kamień.

Panele winylowe LVT

Poznaj najpopularniejszych producentów paneli winylowych!

Nasza szeroka oferta to przede wszystkim wysokiej jakości panele winylowe Quick Step Livyn oraz Gerflor. Ponadto polecamy produkty światowych marek takich jak: Green Floor, Venossa, Adore Regent, Fusion, Colonia i Designflooring. W naszych salonach znajdziesz obszerną ekspozycję produktów winylowych!

Belgijskie panele winylowe Quick-Step to produkty słynące z bardzo dobrego odwzorowania podłóg drewnianych i kamiennych połączonych z wyjątkową jakością produktu.

Gerflor jest jednym z największych producentów wykładzin PVC na świecie. Francuskie panele winylowe tej firmy cechują się bardzo dobrym współczynnikiem cena/jakość.

Lider produkcji paneli winylowych z ponad 40-letnim doświadczeniem, który prowadzi sprzedaż swoich produktów na najbardziej wymagających rynkach takich jak Europa czy Japonia.

Niewielka, złożona tylko z kilkunastu wzorów kolekcja bardzo wysokiej jakości paneli winylowych cechująca się grubą na 0,8mm warstwą wierzchnią wykonaną z czystego PVC.

Seria obiektowych paneli winylowych umożliwiająca montaż produktu metodą bezklejową. Panele Adore Regent zostały wykonane na nowatorskim, wodoodpornym rdzeniu BPC.

Fusion to ciekawa seria wysokiej jakości paneli winylowych wykonanych w technologii dryback o naturalnych kolorach oraz udanie imitującej drewno fakturze.

Colonia to seria ostrokrawężnych paneli winylowych o cieńszej warstwie wierzchniej, które są przeznaczone do mieszkań. Panele posiadają bardzo naturalnie wyglądającą strukturą.

Bardzo szeroka oferta paneli o kształcie desek i kamieni. Producent umożliwia również zamówienie posadzki w kształcie m.in. jodełki francuskiej czy heksagonów.

Co jeszcze warto wiedzieć o panelach winylowych?

Panele winylowe LVT

Na rynku dostępna jest szeroka oferta tekstur i grafik paneli winylowych. Wizualnie nawiązują do piękna naturalnego drewna lub kamienia, jednocześnie łącząc najwyższą technologię wykonania i nowatorskie podejście do podłogi. Płytki ceramiczne są zimne w dotyku, a gdy coś szklanego na nie upadnie, zwykle ląduje w koszu. W przypadku paneli winylowych, które są elastyczne, ryzyko zbicia jest dużo mniejsze. Ponadto ciepła powierzchnia jest dużo przyjemniejsza w codziennym użytkowaniu. Produkt zapewni klientom długotrwały komfort użytkowania.

Produkt o dużej wytrzymałości

W porównaniu do podłóg drewnianych, panele winylowe są zdecydowanie bardziej odporne na zarysowania i zalania wodą. Ponadto po takiej podłodze śmiało można chodzić w szpilkach, co oznacza w praktyce brak możliwości stworzenia wgniecenia. Produkt jest bardzo często stosowany w centrach handlowych oraz na salach weselnych.

Produkt idealny na ogrzewanie podłogowe

Ze względu na swoją niewielką grubość, elastyczne panele winylowe idealnie sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym. Są bardziej ergonomiczne od desek drewnianych, ponieważ ich grubość jest nawet 7 razy mniejsza, a PVC jest też zdecydowanie lepszym przewodnikiem niż drewno.

Zalety paneli winylowych

Do głównych zalet wykładziny zaliczyć można właściwości wodoodporne, antypoślizgowość i antystatyczność. Panele LVT nie wymagają specjalnej pielęgnacji i są proste w miejscowej naprawie.

Panele winylowe LVT

Systemy montażu paneli winylowych

Panele winylowe LVT

Panele winylowe występują najczęściej w jednej z 2 technologii, które wymuszają różne sposoby montażu:

Dryback

Panel o grubości całkowitej od 2 do 3mm przeznaczony do instalacji przy użyciu kleju. Te rodzaje płytek winylowych wymagają wykonania idealnie równej i gładkiej wylewki samopoziomującej. Konieczność ta spowodowana jest małą grubością produktu, która nie jest w stanie zniwelować niewielkich nierówności. System dryback jest najbardziej odporny na ewentualne zalania (woda nie dostaje się pod panele). Wymiana pojedynczego elementu jest oczywiście możliwa – wymaga jednak – tak jak sam montaż paneli dryback – dużego doświadczenia i dokładności.

Click

Click to panel o grubości całkowitej od 4 do 6mm. W zależności od producenta występuję on w elastycznej lub sztywnej wersji, która często nazywana jest panelem Rigid. Panele te układa się najczęściej metodą bezklejową i w zależności od producenta może się okazać konieczne zastosowanie dedykowanego podkładu. Podłoża pod elastyczne wersje muszą być umiarkowane równe (stan deweloperski). Sztywna wersja Rigid umożliwia montaż na istniejącej, nie do końca równej posadzce (np. stara ceramika z fugą).

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!