Pomiar wilgotności wagosuszarką

Metoda wagosuszarkowa jest najdokładniejszym rodzajem pomiaru wilgotności podłoża. Proces ten nie należy jednak do najprostszych.

Polega on na ręcznym pobraniu próbki pomiarowej z odpowiedniej warstwy podłoża przy wykorzystaniu dłuta i młotka. Urządzenia mechaniczne wytwarzają stanowczo za dużo ciepła co skutkuje zakłamaniem wyniku. Z tego też powodu wszystkie prace z próbką powinny być wykonywane w lateksowych rękawiczkach.

Następnie wyjęty fragment podkładu należy w szczelnym opakowaniu dostarczyć do miejsca w którym znajduje się urządzenie pomiarowe. Przed włożeniem na tackę materiał ten rozbijany jest ręcznie na pył.

Kolejny krok to ustawienie wagosuszarki wg specjalnych wytycznych (rodzaj wygrzewania, wysokość maksymalnej temperatury, moment zakończenia pomiaru). Maszyna rozgrzewa próbkę do ustalonej wcześniej temperatury, a zainstalowana w urządzeniu bardzo dokładna waga sprawdza zmianę ciężaru próbki (dokładność 1/1000 g) ustalając posiadaną przed rozpoczęciem pomiaru ilość procentową wody.

Przy wykorzystaniu wagosuszarki oprócz sprawdzania poziomu wilgotności podłoża można dokonywać pomiaru wilgotności innych materiałów budowlanych – np. podłogi drewnianej.

Oferta na pomiar wilgotności wagosuszarką

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.