Deski lite

Tradycyjne deski lite

Deski lite to elementy drewniane o długości powyżej 500 mm i szerokości co najmniej 90 mm, wykonane z jednolitego elementu. W porównaniu do mniejszych parkietów, prezentują się bardziej ekskluzywnie, stanowiąc idealne tło zarówno dla klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Deski lite są najczęściej wykonane z dębu lub jesionu. Na rynku dostępne są jeszcze elementy drewniane wyprodukowane z wiązu czy drewna egzotycznego, takiego jak merbau czy orzecha amerykańskiego. Deski standardowo posiadają grubość od 15 do 22 mm, szerokość od 90 do 250 mm i charakteryzują się długością od 600 do 2500 mm. Aktualnie deski o największej 22 mm grubości są coraz trudniej dostępne ze względu na problemy z dostępnością surowca. Krajowi producenci podłóg drewnianych w swoich ofertach stawiają na cieńsze, 15 mm deski.

Deski lite czy warstwowe?

Podłogi lite aktualnie tracą na swojej popularności, ze względu na pojawienie się na rynku desek warstwowych. Deski warstwowe to produkty cieńsze, zdecydowanie bardziej odporne na zmianę wilgotności i słynące z większej stabilności wymiarowej. W porównaniu do desek litych, nie wymagają one bardzo mocnych podłoży i zdecydowanie lepiej sprawują się na systemach ogrzewania podłogowego.

Największą zaletą desek litych, w porównaniu do desek warstwowych, jest grubsza warstwa użytkowa, która wynosi od 7 do 10 mm. Dla porównania grubość obłogu desek warstwowych waha się od 2,5 do 6 mm.

Deski surowe

Podobnie jak w przypadku innych podłóg drewnianych, deski lite można zakupić surowe lub w wersji fabrycznie wykończonej.

Montaż desek surowych jest dużo dłuższy niż desek gotowych.Po ułożeniu podłogi na klej wymagana jest przerwa technologiczna wynosząca od 10 do 14 dni. Spowodowane jest to koniecznością ustabilizowania się drewna oraz czasem, jaki potrzebuje klej, aby uzyskać swoją najwyższą wytrzymałość. Po tym okresie podłoga jest cyklinowana, szpachlowana i wykańczana w wybrany przez Klienta sposób – lakierem lub olejem. Dzięki takiemu zabiegowi otrzymujemy idealnie gładką powierzchnię.

Deski fabrycznie wykończone

Deski wykończone fabrycznie są coraz bardziej popularne na rynku. Producenci zwykli wykańczać deski siedmioma warstwami lakieru utwardzanego promieniami UV lub trzema warstwami oleju bądź olejowosku. Klienci mają do wyboru wykończenia bezbarwne lub barwione. Dodatkowo deski można poddać zabiegowi szczotkowania. Proces polega na usunięciu miękkich części deski, co dodatkowo wydobywa piękny rysunek drewna. Deski lite gotowe występują z fazowanymi krawędziami.

Poznaj wszystkie rodzaje desek podłogowych w Superparkiet

Oprócz powyższych podziałów, wynikających z budowy oraz sposobu wykończenia, deski lite dzielimy na klasy, analizując natężenie cech drewna w postaci sęków, bieli, błyszczu.

Ze względu na szeroki wachlarz oferowanych przez nas desek podłogowych oraz wielu różnić pomiędzy poszczególnymi produktami, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w jednym z naszych salonów podłóg w Warszawie.

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu z chęcią doradzimy Państwu podłogi spełniające stawiane wymagania.

Posiadamy w swojej ofercie zarówno deski charakteryzujące się bardzo wysokim współczynnikiem opłacalności, jak i deski cechujące się najwyższą jakością wykonania.

Deski lite

Rodzaje podłóg drewnianych

kliknij na wybrany wzór aby dowiedzieć się o nim więcej

Walczak

Najpopularniejszy producent wysokiej jakości litych desek. Oferta podłóg Walczak charakteryzuje się bogatą kolorystyką oraz wieloma rozmiarami i czterema klasami sortowania desek.

Ecoplank

Ecoplank posiada w swojej ofercie prawie 30 wzorów kolorystycznych desek podłogowych, które na życzenie są dostępne w litych elementach. Deski występują w czterech klasach sortowania.

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!