Układanie parkietu i desek podłogowych

Firma Superparkiet zajmuje się profesjonalnym montażem podłóg drewnianych. Układanie parkietu jest usługą wymagającą dużego doświadczenia.

Planując montaż nowej lub wymianę starej posadzki drewnianej, powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego rodzaju elementu drewnianego oraz gatunku drewna. Inne drewno zalecane jest do miejsc o dużym natężeniu ruchu, inne do łazienek, a jeszcze inne do pozostałych pomieszczeń mieszkalnych. Istotne jest również, czy w pomieszczeniu jest zrobione ogrzewanie podłogowe oraz, czy chcemy, aby nasza nowa posadzka pokryta była lakierem czy olejowoskiem.

Jeżeli nie zajmujemy się fachowo montażem podłogi drewnianej, to najlepiej zlecić to wykwalifikowanym parkieciarzom. Przed instalacją należy pamiętać, że podłoże musi spełniać podstawowe kryteria:

  • poziom wilgotności – nie więcej niż 2% w skali CM dla jastrychów cementowych lub 0,5% w skali CM dla jastrychów anhydrytowych
  • jednolita – pozbawiona spękań, pęknięć i uskoków
  • spójna – podłoże nie powinno rozwarstwiać się
  • twardość – różna w zależności od rodzaju nowej posadzki drewnianej
  • równa – należy wykonać niwelację, dopuszczalna tolerancja 2 mm, 3 mm/2 m i nie więcej niż 5 mm na całej długości lub szerokości pomieszczenia.

Jeżeli powyższe kryteria są spełnione, montażyści mogą przystąpić do pracy. W pierwszej kolejności należy przeszlifować, odkurzyć i zagruntować jastrych lub tylko przeszlifować i odkurzyć wylewkę samopoziomującą (bez gruntowania), jeżeli używa się produktów kompatybilnych z materiałem wylewki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Następnie można przystępować do klejenia posadzki. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego kleju, w zależności od wielkości i rodzaju drewna (mozaika / parkiet / deska). Nasi parkieciarze na budowach stosują wyłącznie kleje marki Uzin i Pallmann  – wiodących producentów na rynku.

Należy pamiętać, że mocując lite drewniane elementy wielkowymiarowe (deski o szerokości przekraczającej 120 mm), bez względu na stan wytrzymałości podłoża, konieczne jest przyklejenie maty niwelującej naprężenia (Uzin Multimoll Vlies). Zadaniem maty jest przecięcie sił odrywających i ścinających, co w efekcie zapobiega deformacjom i odspajaniu się desek.

Układanie parkietu czy desek podłogowych wymaga dużego doświadczenia. Im bardziej skomplikowany wzór, tym prościej o popełnienie błędu, dlatego ważne jest duże doświadczenie. Układanie parkietu czy jodełki wymaga bardzo dużej precyzji i dokładności wykonania. Łączenie podłogi drewnianej z ceramiką, grzejnikami podłogowymi, bądź innymi rodzajami posadzek, wykonujemy za pomocą korka lub elastomera. Z doświadczenia zalecamy ten pierwszy sposób, ponieważ elastomer ma tendencję do odkształcania się – na środku powstaje delikatne wgłębienie.

Dzięki deskom trójwarstwowym posiadającym zamek (Tarkettter Hürne) mamy możliwość wyboru pomiędzy układaniem desek na klej, jak i montażu podłogi na pływająco (tak jak panele laminowane). Montaż na pływająco nie jest często wybieraną metodą, ze względu na możliwość występowania głuchego odgłosu podczas chodzenia.

Po zakończeniu montażu podłogi drewnianej nasi specjaliści zwykle wykonują dodatkową usługę w postaci nakładania pielęgnacji na powierzchni wykonanej posadzki. Dzięki temu możemy dłużej cieszyć się pięknym wyglądem drewna, ponieważ najpierw zużywa się warstwa środka pielęgnującego, a dopiero w drugiej kolejności lakier lub olejowosk.

Oferta na układanie parkietu i desek podłogowych

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.