Deski podłogowe

Czym się różnią deski podłogowe od parkietów?

Deski podłogowe to dziś najpopularniejszy typ podłogi drewnianej. W porównaniu do parkietów, deski charakteryzują się większymi rozmiarami pojedynczego elementu, nadając pomieszczeniu ekskluzywności i odpowiedniego prestiżu.

Co wybrać: deski lite czy deski warstwowe?

Deski podłogowe dzielimy ze względu na konstrukcję na deski lite (masywne – wykonane z jednego elementu drewna) oraz deski warstwowe (warstwy drewna sklejane ze sobą poprzecznie). Ze względu na: zdecydowanie mniejsze wymagania co do jakości podłoża, wyższą odporność na zmiany wilgotności i temperatury oraz możliwość ich stosowania na wodnych systemach ogrzewania podłogowego, na popularności zyskały deski wykonane w technologii warstwowej. Więcej informacji na temat różnic znajdziesz tutaj.

Deska wykończona jest bardziej opłacalna!

Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym rozwiązaniem był zakup surowych desek, przyklejenie ich do podłoża, wycyklinowanie powierzchni oraz pokrycie jej lakierem bądź olejem. Usługa cyklinowania i wykończenia desek na terenie inwestycji, zakładając dwutygodniową przymusową przerwę technologiczną pomiędzy etapami, trwała średnio od 3 do 4 tygodni i nie należała do najtańszych.

Dziś najbardziej opłacalnym oraz wynikającym z oszczędności czasu wyborem jest zakup deski wykończonej w fabryce. Taką podłogę możemy użytkować już następnego dnia po zakończeniu montażu. Dodatkowo, w porównaniu do posadzki drewnianej wykonanej w tradycyjnej technologii, montaż deski wykończonej to oszczędność wynosząca nawet 80-100 zł netto/m2.

Jakie są rozmiary desek podłogowych?

W zależności od producenta i technologii produktu, grubość deski wynosi od 11 do 22 mm – aktualnie najpopularniejsze są podłogi warstwowe o grubości od 13 do 16 mm.

Ze względu na szerokość i długość rozróżniamy:

  • Deski parkietowe (szerokość parkietu – 70 mm, długość desek do 1200 mm)
  • Deski standardowe (szerokość od 100 do 150 mm, długość desek od 700 do 1500 mm)
  • Deski duże (szerokość od 150 do 200 mm, długość desek od 1500 do 2200 mm)
  • Deski bardzo duże (szerokość od 200 do 350 mm, długość desek od 2200 mm)

Deski podłogowe najczęściej występują w mix-ie długości. Należy pamiętać, że duże i bardzo duże deski nadają pomieszczeniu ekskluzywności, ale zastosowane w małych pomieszczeniach, będą je wizualnie zmniejszać.

Poznaj deski w Superparkiet!

Oprócz podziałów wynikających z budowy oraz sposobu wykończenia, deski podłogowe dzielimy również ze względu na:

  • sortowanie (natężenie cech drewna w postaci sęków, bieli, błyszczu)
  • sposób montażu (montaż na klej lub na pływająco)
  • gładkość powierzchni (podłogi gładkie lub szczotkowane)
  • wykończenie krawędzi (deski ostrokrawężne lub fazowane)

Ze względu na wyjątkowo szeroki wachlarz oferowanych przez nas desek podłogowych oraz wielu różnić pomiędzy poszczególnymi produktami, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w jednym z naszych salonów podłóg. Należy pamiętać, że każdy materiał ma swoje wady i zalety, a my z chęcią dobierzemy podłogi spełniające stawiane przez Państwa wymagania.

Nasza oferta zawiera zarówno deski charakteryzujące się bardzo wysokim współczynnikiem opłacalności, jak i deski cechujące się najwyższą jakością wykonania.

Deski podłogowe

Rodzaje podłóg drewnianych

kliknij na wybrany wzór aby dowiedzieć się o nim więcej

Vintage – deski parkietowe

Vintage to seria desek parkietowych, czyli elementów charakteryzujących się szerokością parkietów, ale długością standardowej deski. Seria składa się z 5 oryginalnych kolorów.

Fertig Deska – deski standardowe

Fertig Deska to deski wykonane z dębu, jesionu, orzecha lub merbau, o rozmiarze 14 x 130-150 x 700-1500 mm. Posiadają grubą na 6 mm warstwę wierzchnią, którą można wielokrotnie cyklinować.

Ecoplank – deski standardowe

Ecoplank posiada w swojej szerokiej ofercie prawie 30 wzorów kolorystycznych desek podłogowych o rozmiarze 13/15 x 130/150 x 600-1800 mm, które dostępne są w czterech klasach sortowania.

Superplank – Deski duże

Superplank to wysokiej jakości olejowoskowane, szerokie na 160 lub 180mm deski dostępne w mix-ie długości od 600-1800mm. Aktualnie podstawowa oferta zawiera 16 kolorów.

Tarkett – Deski duże

Jednakowo długie i szerokie deski to domena trójwarstwowych desek Tarkett. Dostępne są w ekskluzywnych rozmiarach, tj. szerokość 162 lub 190 mm przy długości 2000 lub 2200 mm.

Fertig Deska Luxury / Luxury Maxi – deski duże i bardzo duże

Fertig Deska Luxury to duże (15 x 180-200 x 1500-2200 mm) i bardzo duże deski (15 x 260-290 x 2000-250 0mm), dostępne w wielu interesujących kolorach.

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!