Parkiety

Co kryje się pod nazwą „parkiet”?

Parkiety do niedawna pozostawały najpopularniejszym rodzajem podłogi drewnianej. W porównaniu do desek podłogowych, charakteryzują się one mniejszymi rozmiarami. Parkietem określa się element drewniany do 70 mm szerokości i 500 mm długości. Dzisiaj klepki wytwarzane są głównie z drewna dębu i jesionu. Popularne są również modyfikacje termiczne obu produktów: dąb thermo, jesion thermo koniak lub bursztyn oraz wędzona wersja dębu: dąb czarny.

Lepiej wybrać parkiet surowy czy wykończony fabrycznie?

Parkiety dzielimy ze względu na powierzchnię na surowe oraz wykończone (gotowe). Pierwsze z nich należy po przyklejeniu wycyklinować, a następnie pokryć  wybranym lakierem bądź olejem. Produkty wykończone są natomiast przygotowane już na gotowo w fabryce – wystarczy je przykleić do posiadanego podłoża. Dzięki parkietom wykończonym oszczędzamy czas oraz zauważalną ilość pieniędzy, gdyż jest to finalnie rozwiązanie zauważalnie tańsze.

Dodatkowo, podczas produkcji, producent może wykonać w deszczułkach fazę (minimalne rowki na krawędziach), podkreślającą rozmiar elementu drewnianego, lub wyszczotkować powierzchnię parkietu w celu nadania jej oryginalnej struktury.

Czy parkiety warstwowe są lepsze od tradycyjnych parkietów litych?

Parkiety rozróżniamy również ze względu na budowę na lite oraz warstwowe.

Parkiety lite wykonane są z jednego elementu drewna i charakteryzują się grubszą warstwą ścieralną umożliwiającą częstsze cyklinowane.

Parkiety warstwowe wyprodukowane są natomiast z kilku warstw drewna, ułożonych do siebie poprzecznie, co czyni je mniej podatne na zmiany wilgotności. Powyższa właściwość, wraz z mniejszą grubością całkowitą produktu, powoduje możliwość zastosowania parkietów warstwowych na systemach ogrzewania podłogowego oraz gwarantuje zdecydowanie lepszy wygląd posadzki w suche i wilgotne dni.

Masz obawy? My Ci je rozwiejemy!

Należy pamiętać, że każdy rodzaj podłogi posiada swoje zalety i wady. Z tego powodu chętnie dopasujemy produkt do Państwa potrzeb i możliwości finansowych.

Jesteśmy dostępni dla Państwa w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie, telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie.

Parkiety

Rodzaje podłóg drewnianych

kliknij na wybrany wzór aby dowiedzieć się o nim więcej

Parkiety Fertig Parkiet

Fertig Parkiet to popularna seria parkietów warstwowych dostępna w ponad dwudziestu kolorach. Produkt wykonany jest z drewna dębu lub jesionu.

Deski parkietowe Vintage

Vintage to seria desek parkietowych, czyli elementów charakteryzujących się szerokością parkietów, ale długością standardowej deski. Seria składa się z 5 oryginalnych kolorów.

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!