Wykonywanie betonów woskowanych

Wykonywanie betonów woskowanych jest usługą wieloetapową. Montaż posadzki z betonu woskowanego należy rozpocząć od przygotowania podłoża. Powierzchnia powinna być pozbawiona spękań, odpowiednio równa i twarda. Często, przed rozpoczęciem nakładania Beton Cire, konieczne jest wykonanie reperacji, zszywania pęknięć podkładu, a czasami nawet wykonania wylewki z masy samopoziomującej. Kolejnym etapem, po reperacjach i wygładzeniu podkładu, jest dokładne zagruntowanie całej powierzchni gruntem epoksydowym, wraz z zasypaniem jej piaskiem kwarcowym „na pustynię”. Beton woskowany wymaga odpowiednio mocnego podłoża. Po tej operacji, w zależności od wybranego systemu, wykonujemy warstwę nośną. Po wyschnięciu warstwy nośnej następuje szlifowanie i polerowanie powierzchni. Kolejnym etapem jest impregnacja powierzchni, wraz z wykonaniem warstwy zamykającej z lakieru poliuretanowego i wosku. Proces ten ma na celu zabezpieczenie i wzmocnienie powierzchni posadzki przed porysowaniem i zabrudzeniem.

Wybierając kolor Betonu należy mieć na uwadze, że próbki prezentowane w salonach określają przybliżony efekt koloru i wzoru powierzchni posadzki z Beton-Cire. Tak jak niejednorodną strukturę i barwę ma beton naturalny, tak i Beton-Cire nigdy w rzeczywistości nie będzie w 100% odwzorowywał próbki poglądowej.

Jest to produkt nakładany ręcznie, więc nie ma dwóch tych samych powierzchni, wykonanych nawet z tego samego barwnika. Każda powłoka wykonana w Beton-Cire ma swoją niepowtarzalną strukturę oraz kolor.

Gotowa posadzka Beton-Cire posiada niejednorodne przebarwienia, powierzchowne rysy, raki, kraterki czy delikatne nierówności. Powyższe efekty powodują to, że wykonywany przez nas beton architektoniczny jest jeszcze bliższy pod kątem wizualnym swojemu oryginałowi. Należy pamiętać, że posadzka z Beton-Cire ma grubość 2,5-5 mm (w zależności od systemu) i jeżeli pod nią pęknie podkład (jastrych na posadzce lub płyty GK na ścianie), to jego warstwa wierzchnia (Beton-Cire) również może ulec pęknięciu. Jeżeli takie zjawisko będzie miało miejsce, należy pęknięcie wysuszyć i nasycić jak najszybciej woskiem, aby uniknąć degradacji niezabezpieczonego w pęknięciu Betonu wilgocią.

Możliwe jest wykonywanie betonów woskowanych na powierzchniach poziomych oraz pionowych, w zależności od wybranego systemu.

Firma Superparkiet zrealizowała już wiele inwestycji polegających na wykonaniu posadzek z betonu woskowanego. Ponadto nasza firma jest pierwszym w Polsce wykonawcą Beton-Cire (to my sprowadziliśmy ten produkt w 2014 roku do kraju), a nasi pracownicy przeszli profesjonalne szkolenia, zarówno w fabryce w Holandii, jak i u przedstawiciela Beton-Cire z Francji.

Beton-Cire ma zastosowanie zarówno na powierzchnie wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Można go wykonywać w pomieszczeniach narażonych na bezpośrednie oddziaływanie wody (natryski) oraz kominki, meble i blaty kuchenne. Ostatnio dużym zainteresowaniem architektów stało się pokrywanie powłokami Beton-Cire schodów oraz fragmentów ścian w salonach.

Oferta na wykonywanie betonów woskowanych

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.