Tarkett Logo

Deski Tarkett

Tarkett Logo
Tarkett Deski drewniane

Tarkett to firma z olbrzymim doświadczeniem

Deski Tarkett to gotowe i nowoczesne podłogi uznanego szwedzkiego producenta, zajmującego się produkcją podłóg drewnianych od ponad 120 lat! Ogromne doświadczenie, rozległa wiedza połączona z najnowszymi technologiami powoduje, że produkty sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.

Deski wykonane w technologii trójwarstwowej

Podłogi drewniane Tarkett opierają się na nowoczesnej i bezpiecznej technologii desek trójwarstwowych, która przeciwdziała naturalnemu rozszerzaniu się i kurczeniu drewna przy zmianach wilgotności w pomieszczeniu – nawet w zimę. Dodatkowo, niewielka grubość całkowita produktu powoduje, że podłoga idealnie sprawuje się na wodnych systemach ogrzewania podłogowego (zwłaszcza zamontowana do podłoża w systemie klejowym).

Bogata oferta desek

Deski Tarkett to blisko 100 różnych wzorów. Deski występują w wersji jedno, dwu lub trójpasmowej. W zależności od dekoru są one pokryte olejowoskiem Proteco Hardwax Oil lub jednym z lakierów: Proteco Natura lub Proteco Lacquer.

Dzięki utwardzaniu w procesie produkcyjnym przy wykorzystaniu technologii UV, warstwy lakieru lub olejowoski stają się wysoce odporne na mikrozadrapania oraz zużycie.

Deski jednopasmowe szwedzkiego producenta posiadają delikatną fazę na dwóch lub czterech bokach, która podkreśla duży rozmiar pojedynczego elementu.

Większość dekorów została poddana procesowi szczotkowania, który podkreśla strukturę podłogi, czyniąc ją jeszcze bardziej naturalną w dotyku i wyglądzie. Ponadto zabieg ten bardzo dobrze maskuje najmniejsze rysy czyniąc posadzkę drewnianą bardziej odporną na użytkowanie. Natomiast podłogi z serii Vintage noszą ślady piłowania, a nawet fabrycznie wykonane miejscowe wgniecenia – dzięki czemu uzyskujemy efekt klasycznej, eksploatowanej przez wiele lat podłogi.

Deski Tarkett mogą być montowane „na klej” i „na pływająco”!

Deski Tarkett wyposażone są w zamek 2-lock, który umożliwia montaż podłogi zarówno metodą „na klej” i „na pływająco/click” przy wykorzystaniu oryginalnego podkładu. W porównaniu do podłóg litych i dwuwarstwowych, system 2-lock zastosowany w desce Tarkett praktycznie uniemożliwia powstawanie szczelin pomiędzy poszczególnymi elementami.  Deski Tarkett występują w dwóch grubościach: 13 i 14 mm, szerokościach od 117 do 280 mm i długości od 1245 do 2520 mm.

Poznaj wszystkie kolekcje podłóg drewnianych Tarkett!

Rozmiary desek Tarkett

Deski Tarkett dostępne są w wyjątkowo szerokim wachlarzu rozmiarów. Każdy dekor podłogi przypisany jest do odpowiedniego rozmiaru deski.

Producent posiada w swojej ofercie zarówno ogromną deskę XXL o zdumiewającej szerokości 280 mm, długie i szerokie deski Plank XT i Plank (190 i 162mm), jak również midideskę oraz minideskę o szerokościach odpowiednio 134 i 117 mm.

Klient ma również możliwość wybrania ekonomicznych dwu lub trójlamelowych (duoplank, tres) desek, które po położeniu wyglądają jak tradycyjny parkiet.

Ponadto Tarkett, specjalnie w celu powstania unikatowej kolekcji Noble, stworzył oryginalne wzory ułożenia lameli na desce: basket weave, small block i big block, które po ułożeniu na podłodze stają się ekskluzywną posadzką pałacową.

Należy pamiętać, że duże i szerokie deski jednolamelowe nadają ekskluzywności i najlepiej wizualnie pasują do większych pomieszczeń. Podłogi wielolamelowe i małe deski są natomiast idealne do mniejszych sypialni, gdyż w takim wypadku nie zajdzie efekt wizualnego zmniejszenia powierzchni pokoju. Z kolei wzory z kolekcji Noble zostały zaprojektowane z myślą o eleganckich oraz wykonanych w klasycznym stylu pomieszczeniach.

Jak wykończone są deski Tarkett?

Przy korzystaniu z podłogi drewnianej zużywa się głównie powłoka, a nie same drewno. Tak więc jakość takiej posadzki w głównej mierze zależy od zastosowanej na jej powierzchni warstwy zabezpieczającej.

Jeśli chcesz, aby drewniana podłoga zachowała swój wygląd przez jak najdłuższy czas, musi ona być dobrze zabezpieczona przed ścieraniem, zarysowaniami i zabrudzeniem.

Wszystkie podłogi drewniane szwedzkie producenta Tarkett są pokryte lakierami lub olejowoskiem, przez co możesz cieszyć się odporną na zabrudzenia posadzką drewnianą przy zachowaniu naturalnego wyglądu.

Należy pamiętać, że na powierzchni błyszczącej bardziej widoczne są ewentualne powstałe podczas użytkowania rysy oraz inne zabrudzenia. Natomiast powierzchnie matowe przyciągają więcej brudu niż powierzchnie błyszczące i wymagają nieco więcej pracy przy sprzątaniu.

Lakier Proteco to wysokiej jakości połyskliwy lakier nakładany na podłogę drewnianą w sześciu warstwach. Jest on utwardzany podczas produkcji przy wykorzystaniu promieni UV.

Lakier Proteco Natura to bardziej matowa wersja lakieru Proteco. Ten rodzaj wykończenia zdecydowanie mocniej podkreśla rysunek drewna, przez co posadzka wygląda bardziej naturalnie.

Proteco Hardwax Oil to matowa powierzchnia, nadająca efekt naturalnego drewna. Olej wnika do drewna, utwardzając je, a twardy wosk pozostaje na powierzchni, zapewniając lepszą warstwę ochronną.

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!