Jodełka klasyczna

Jodełka klasyczna i inne jej nazwy

Jodełka klasyczna, znana również jako jodełka „sierżant” lub „jodełka angielska”, to eleganckie rozwiązanie, które coraz częściej przykuwa uwagę inwestorów i architektów.

Gdzie stosujemy wzór jodełki klasycznej?

Wzór jodełki bardzo dobrze odnajduje się w każdej przestrzeni – zarówno w tej utrzymanej w klasycznym, jak i nowoczesnym tonie.

Sposób ułożenia jodełki klasycznej polega na montażu jednakowych wymiarem elementów drewnianych w taki sposób, aby krótszy bok jednej klepki drewnianej stykał się pod kątem prostym z dłuższym bokiem drugiej klepki.

Jodełka klasyczna występuje w wielu rozmiarach

W przypadku wzoru jodełki klasycznej, nie ma możliwości zmiany kąta styku dwóch elementów, ale można dowolnie zwiększać rozmiar drewna – nawet do wymiarów deski podłogowej.

Warto zauważyć, że im większy element drewniany, tym podłoga będzie wyglądała bardziej ekskluzywnie i odpowiednio do nowoczesnego wnętrza. Możliwe są również modyfikacje ułożenia jodełki klasycznej np. po dwie lub trzy deszczułki, co urozmaica powstający wzór.

Najczęściej oferowane rozmiary elementów drewnianych to klasyczny rozmiar parkietu 490 x 70 mm (stąd potoczna nazwa „parkiet w jodełkę”) oraz rozmiar jednej z desek: 600 x 120 mm lub 750 x 150 mm.

Sposoby wykończenia warstwy wierzchniej jodełki klasycznej

Nasza firma posiada w swojej ofercie jodełki surowe oraz wykończone fabrycznie lakierem bądź olejowoskiem, w wielu opcjach kolorystycznych.

Produkty gotowe charakteryzują się najczęściej delikatnymi fazkami na brzegach, co po położeniu daje nam pięknie zarysowany wzór. Dodatkowo niewątpliwą zaletą podłóg fazowanych jest mniejsze ryzyko wystąpienia zimą mikroszczelin spowodowanych naturalną higroskopijnością drewna.

Również ze względów praktycznych (mniej widoczne ewentualne rysy), polecamy jodełki klasyczne o delikatnie szczotkowanej powierzchni.

Inne rodzaje jodełek

Oprócz jodełki klasycznej, dostępne są też jej wariacje, polegające na przycięciu dwóch końców pojedynczego elementu drewnianego pod kątem 45° (jodełka francuska) lub 60° (jodełka węgierska). Ze względu na konieczność przycięcia materiału oraz wynikającą z tego tytułu stratę surowca są to jednak rozwiązania w porównaniu do jodełki klasycznej zauważalnie droższe.

Jodełka klasyczna

Rodzaje podłóg drewnianych

kliknij na wybrany wzór aby dowiedzieć się o nim więcej

Jodełka klasyczna Design Experience

Design Experience to seria jodełki klasycznej dostępna w interesujących kolorach i w dwóch szerokościach pojedynczego elementu.

Jodełka klasyczna Ecoplank

Ecoplank posiada w swojej szerokiej ofercie prawie 30 wzorów kolorystycznych jodełek klasycznych, które dostępne są w kilku rozmiarach oraz dwóch klasach sortowania.

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!