Deski lakierowane

Poznaj zalety desek lakierowanych

Drewniana podłoga lakierowana, w porównaniu do coraz popularniejszych posadzek olejowanych i olejowoskowanych, to powierzchnia wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości oraz nie wymagająca wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Deski lakierowane to trwałe i popularne rozwiązanie, które umożliwia na ogół bezproblemowe użytkowanie posadzki drewnianej w naszych mieszkaniach przez okres najbliższych kilkunastu lat.

Drewno po procesie lakierowania zostaje szczelnie przykryte warstwą lakieru, który ma za zadanie oddzielić je od otoczenia, czyniąc podłogę dość odporną na pojawiające się zabrudzenia. Z tego też powodu to właśnie deski lakierowane są zdecydowanie bardziej polecane w miejscach takich jak kuchnia.

Deski lakierowane to nie tylko zalety

Należy jednak pamiętać, że taka powierzchnia, oprócz zalet, ma również wady. Na powierzchni lakierowanej bardzo dobrze widoczne będą ewentualne rysy powstałe podczas użytkowania. Dlatego podczas wyboru podłóg lakierowanych warto wziąć pod uwagę zwłaszcza te o szczotkowanej, niegładkiej powierzchni. Dzięki procesowi szczotkowania na desce powstaje struktura, która w zauważalnym stopniu będzie maskować powstające podczas użytkowania rysy.

Podłogi lakierowane mogą też w większym stopniu się elektryzować, co samo w sobie nie jest uciążliwe, ale może być powodem przyciągania większej ilości kurzu niż ma to miejsce na posadzce olejowoskowanej.

Ponadto należy pamiętać, że podłogi wykonanej z desek lakierowanych nie da się miejscowo naprawić w inny sposób niż poprzez czasochłonny i kosztowny proces wymiany pojedynczych, uszkodzonych desek.

Przyszłościowa renowacja podłogi lakierowanej wiąże się więc ze zeszlifowaniem i ponownym polakierowaniem całej powierzchni posadzki.

Deski lakierowane – dla kogo?

Podsumowując – podłoga z desek lakierowanych to bardzo dobry wybór dla osób, które stawiają na trwałe rozwiązanie z wysoką odpornością na zabrudzenia oraz łatwą i tanią konserwacją. Muszą jednak mieć świadomość, że powstające podczas użytkowania rysy będzie można usunąć dopiero podczas przyszłego remontu mieszkania lub domu.

Poznaj wszystkie rodzaje desek podłogowych w Superparkiet

Oprócz podziałów wynikających ze sposobu wykończenia – deski podłogowe dzielimy również ze względu na:

  • konstrukcję (deska lita lub deska warstwowa)
  • sortowanie (natężenie cech drewna w postaci sęków, bieli, błyszczu)
  • sposób montażu (montaż na klej lub na pływająco)
  • gładkość powierzchni (podłogi gładkie lub szczotkowane)
  • wykończenie krawędzi (deski ostrokrawężne lub fazowane)

Ze względu na bardzo szeroki wachlarz oferowanych przez nas desek podłogowych oraz wielu różnić pomiędzy poszczególnymi produktami, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w jednym z naszych salonów podłóg w Warszawie.  Z chęcią doradzimy Państwu podłogi spełniające stawiane wymagania.

Posiadamy w swojej ofercie zarówno deski charakteryzujące się bardzo wysokim współczynnikiem opłacalności, jak i deski cechujące się najwyższą jakością wykonania.

Deski lakierowane
Deski lakierowane

Rodzaje podłóg drewnianych

kliknij na wybrany wzór aby dowiedzieć się o nim więcej

Fertig Deska – deski standardowe

Fertig Deska to deski wykonane z dębu, jesionu, orzecha lub merbau, o rozmiarze 14 x 130-150 x 700-1500 mm. Posiadają grubą na 6 mm warstwę wierzchnią, którą można wielokrotnie cyklinować.

Ecoplank – deski standardowe

Ecoplank posiada w swojej szerokiej ofercie prawie 30 wzorów kolorystycznych desek podłogowych o rozmiarze 13/15 x 130/150 x 600-1800 mm, które dostępne są w czterech klasach sortowania.

Tarkett – Deski duże

Jednakowo długie i szerokie deski to domena trójwarstwowych desek Tarkett. Dostępne są w ekskluzywnych rozmiarach, tj. szerokość 162 lub 190 mm przy długości 2000 lub 2200 mm.

Fertig Deska Luxury / Luxury Maxi – deski duże i bardzo duże

Fertig Deska Luxury to duże (15 x 180-200 x 1500-2200 mm) i bardzo duże deski (15 x 260-290 x 2000-250 0mm), dostępne w wielu interesujących kolorach.

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!