Superplank

Deski o bogatej kolorystyce

Superplank to polski producent dębowych podłóg warstwowych wysokiej jakości. Deski i jodełki Superplank to przede wszystkim szeroki, składający się z kilkunastu kolorów wachlarz modnych barw. Podłoga w fabryce jest kilkukrotnie pokrywana wysokiej jakości olejowoskami niemieckiej firmy Osmo co gwarantuje wysoką odporność na zużycie.

Szczotkowana powierzchnia

Powierzchnia każdej podłogi Superplank przed nałożeniem olejowosku poddawana jest procesowi szczotkowania. Powyższa usługa polega na usunięciu miękkich frakcji drewna przy użyciu specjalistycznej szczotki. Zabieg szczotkowania wydobywa naturalny rysunek i wzmacnia piękno drewna. Ponadto utworzona w ten sposób faktura wizualnie będzie maskować mniejsze rysy, które z czasem będą się pojawiać podczas użytkowania podłogi. Nasi pracownicy wysoce polecają wybór desek i jodełek posiadających szczotkowaną powierzchnię.

Wymiary desek i jodełek

Deski i jodełki Superplank charakteryzują się warstwą wierzchnia wynoszącą standardowo 3mm co w połączeniu z 10 mm spodnią warstwą wykonaną z gęstej, wodoodpornej sklejki daje 13 mm całkowitej grubości produktu. Dzięki warstwowej konstrukcji podłogi Superplanka bez przeszkód można stosować na podłożach z wodnym systemem ogrzewania podłogowego.

Deski standardowo występują w 180 mm szerokości, charakteryzując się mix-em długości desek wynoszącym od 400 do 2200 mm gdzie zdecydowanie największa część dostawy składa się z desek o długości powyżej 100cm. Deski, okresowo, za dopłatą można zamówić również w innych szerokościach i grubościach warstwy wierzchniej.

Standardowa szerokość jodełek to 100 mm przy 600 mm długości. Na specjalne życzenie jodełki za dopłatą można również zamówić w większej bo 120 mm szerokości.

Superplank Logo
Deski Superplank
Deska Podłogowa

Deska Podłogowa to zdecydowanie najpopularniejszy wybór naszych Klientów. Jest to klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie, które bardzo dobrze odnajduje się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach. Deski Superplank dostępne są standardowo w ekskluzywnej szerokości 180mm i mixie długości do 220 cm. Deski dębowe pod kątem natężenia cech drewna zostały podzielone przez producenta na dwie klasy sortowania: różnorodną i rustykalną Style oraz stonowaną i wyselekcjonowaną Premium.

Deska Podłogowa

Jodła Francuska to popularny od pokoleń, szykowany wzór układania podłogi drewnianej znany również pod termin „chevron”. Docięte pod kątem 45° elementy po ułożeniu tworzą przyciągające wzrok warkocze. Mimo tego, że wzór jodełki francuskiej uznawany jest za bardzo klasyczny, to pięknie komponuje się również z nowoczesnymi wnętrzami. Jodełka występuje w dwóch klasach. Osoby szukające różnorodnej podłogi pokochają sortowanie Style. Natomiast wielbicieli stonowanych oraz wyselekcjonowanych posadzek urzeknie klasa Premium.

Deska Podłogowa

Jodła Węgierska to mniej popularna wariacja jodełki francuskiej. Powyższa jodła docinana jest starannie z desek pod 60 stopniowym kątem tworząc w porównaniu do jodełki francuskiej szerszy, bardziej rozłożysty wzór. Powyższy efekt znajduje swoje wizualne zastosowanie najczęściej w dużych i bardzo dużych salonach oraz innych reprezentacyjnych pomieszczeniach. „Węgier” tak jak pozostałe rodzaje posadzek występuje również w dwóch klasach sortowania: ekskluzywnej i stonowanej Premium oraz rustykalnej oraz pełnej różnorodności klasie Style.

Deska Podłogowa

Jodła Klasyczna to najbardziej ekonomiczne, jednak nie mniej klasyczne rozwiązanie podłogowe. Posadzka składa się z jednakowej długości i szerokości desek, które posiadają naprzemiennie lewe i prawe pióro. Ze względu na swoje wymiary istnieje również możliwość instalacji desek w wzór koszyka czy drabinki. Jodełka klasyczna w zależności od intensywności cech naturalnego drewna została podzielona przez producenta na dwie klasy sortowania: ekskluzywną i bardziej stonowaną Premium oraz rustykalną i pełną różnorodności klasę Style.

Klasy sortowania

Podłogi Superplank występują w 2 klasach sortowania w zależności od natężenia cech wizualnych drewna. Są to klasy: Premium oraz Style. Różnice pomiędzy poszczególnymi klasami zostały wyjaśnione w poniższej tabeli.

barwazróżnicowana
przebarwieniadopuszczalne
układ słojówdowolny
bielbardzo sporadyczna
błyszczdopuszczalny
ilość sękówbardzo mała
rozmiar sękówdo 10 mm
drobne pęknięciadopuszczalne [bez ubytków]
barwabardzo zróżnicowana
przebarwieniadopuszczalne
układ słojówdowolny
bieldopuszczalna
błyszczdopuszczalny
ilość sękówduża
rozmiar sękówdo 50 mm i więcej
drobne pęknięciadopuszczalne
klasa sortowania Premium Style
barwazróżnicowanabardzo zróżnicowana
przebarwieniadopuszczalnedopuszczalne
układ słojówdowolnydowolny
bielbardzo sporadycznadopuszczalna
błyszczdopuszczalnydopuszczalny
ilość sękówbardzo maładuża
rozmiar czarnych sękówdo 15 mmdo 50 mm i więcej
drobne pęknięciadopuszczalne [bez ubytków]dopuszczalne

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!

Ekspozycja Superplank