Odcinanie wilgoci w podłożach

Odcinanie wilgoci jest usługą specjalistyczną, którą muszą wykonać wykwalifikowani i przeszkoleni pracownicy. Kiedy ją się stosuje? Przed montażem nowej posadzki drewnianej konieczne jest fachowe sprawdzenie stanu posadzki, na które składa się jej wilgotność, wytrzymałość i niwelacja. Należy pamiętać, że dobrze wykonana wylewka jastrychowa powinna spełniać podstawowe kryteria:

  • odpowiednio wilgotna – nie więcej niż 2% w skali CM dla jastrychów cementowych lub 0,5% w skali CM dla jastrychów anhydrytowych. W przypadku, gdy w podłożu znajduje się system ogrzewania podłogowego, maksymalny poziom wilgotności 1,8% w skali CM dla jastrychów cementowych i 0,3% w skali CM dla jastrychów anhydrytowych.
  • jednolita – pozbawiona spękań, pęknięć i uskoków
  • spójna – podłoże nie powinno rozwarstwiać się
  • twarda – w zależności od rodzaju nowej posadzki
  • równa – należy wykonać niwelację, dopuszczalna tolerancja 2 mm/m lub 3 mm/2m i nie więcej niż 5 mm na całej długości czy szerokości pomieszczenia.

Ponadto podłoże musi być czyste i pozbawione substancji obcych (tynk, gips, farba). Zwykle drobne zanieczyszczenia są usuwane podczas obowiązkowego szlifowania wylewki z mleczka cementowego, które wykonujemy przed gruntowaniem.

W przypadku, kiedy w pomieszczeniu, w którym chcemy przeprowadzić prace posadzkarskie wilgotność podłoża przekracza dopuszczalny poziom, należy bezwzględnie usunąć lub odciąć z niego wilgoć. Superparkiet oferuje dwa sposoby odcięcia wilgoci.

Pierwszy z nich to możliwość zastosowania specjalistycznych osuszaczy, które pozwolą na zmniejszenie zbyt wysokiego poziomu wilgotności. Niestety często powyższy sposób jest zbyt czasochłonny dla klientów. Więcej na ten temat tutaj.

Metoda chemiczna (czyli odcinanie wilgoci) jest bardziej efektywnym sposobem zlikwidowania problemu polegającego na zbyt dużej wilgotności podłoża. Polega ona na odcięciu wilgoci poprzez stworzenie membrany przeciwwilgociowej przy użyciu specjalistycznych żywic (sposób ten odcina wilgoć podkładu o wilgotności nawet do 10% w skali CM). Nasi specjaliści korzystają ze sprawdzonych produktów Uzin PE 480. Pomiar wilgotności, jak i dobór najbardziej optymalnego systemu, powinien dokonać doświadczony parkieciarz podczas wizyty na obiekcie.

Odcinanie wilgoci to usługa zawierająca szlifowanie i odkurzanie jastrychu. Kolejny krok to trzykrotne nakładanie warstwy żywicy w celu stworzenia szczelnej membrany przeciwwilgociowej. Ostatnia warstwa żywicy zasypywana jest piaskiem kwarcowym, który tworzy warstwę szczepną dla kleju lub masy samopoziomującej. Już następnego dnia po odkurzeniu piasku, który nie związał się z podłożem, można przystąpić do klejenia posadzki lub wykonywania wylewki samopoziomującej.

Oferta na odcinanie wilgoci w podłożach

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.