Pomiar wilgotności metodą elektroniczną

Aby profesjonalnie wykonać montaż podłogi należy bardzo dokładnie sprawdzić podłoże pod kątem wilgotności. Dozwolona, maksymalna wilgotność podłoży cementowych zdolnych do instalacji posadzki drewnianej wynosi 2% CM. Wartość ta w przypadku podłoży anhydrytowych (gipsowych) wynosi natomiast 0,5% CM.  Powyższe ilości należy pomniejszyć o 0,2% CM gdy w podłożu znajdują się rurki ogrzewania podłogowego. W takim przypadku dodatkowo, przed pomiarem i instalacją podłogi, należy wykonać proces wygrzewania podłoża.

Najbardziej profesjonalnymi i najbardziej wiarygodnymi sposobami pomiarów wilgotności podłoża są pomiary wykonywane higrometrem CM lub metodą wagosuszarkową.

Niestety ze względu na złożoność, pomiary tego typu są czasochłonne oraz drogie. Ponadto należy też pamiętać, że taki pomiar należałoby wykonać w kilku lub nawet kilkunastu miejscach aby w jak największym stopniu upewnić się o braku groźnej dla instalowanej posadzki, nadmiarowej wilgotności szczątkowej w podłożu.

Z tego też powodu przed rozpoczęciem instalacji taki pomiar najłatwiej i najlepiej wykonać specjalnym miernikiem elektronicznym, który szacuje taką wartość. Należy jednak pamiętać, że uzyskany wynik jest wynikiem podglądowym, który oczywiście na samym wstępie pozwoli nam ocenić czy podłoże jest zdolne do montażu czy nie. W przypadku wątpliwości co do wyniku pomiaru (np. zakłócenia wywołane wysoko idącymi metalowymi prętami w podłożu) zalecamy dokonać profesjonalnego pomiaru higrometrem CM lub pobrać próbkę do badania metodą wagosuszarkową.

Oferta na pomiar wilgotności metodą elektroniczną

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.