Deski olejowane

Podłogi olejowane zyskują popularność!

Od kliku lat olejowane i olejowoskowane deski stają się coraz bardziej popularne i wypierają z rynku zadomowione podłogi lakierowane. Z czego to wynika?

Deski olejowane to dobre rozwiązanie

Proces olejowania podkreśla piękno drewna, jednocześnie zachowując jego naturalny wygląd oraz strukturę. Warstwy oleju i wosku, w porównaniu do lakieru, nie zamykają szczelnie drewna, dzięki czemu jest ono w stanie przyjąć i oddać wilgoć. Z tego też powodu ten rodzaj wykończenia jest polecany w pomieszczeniach narażonych na wyższą wilgotność względną – takich jak łazienka. Ponadto powierzchnia olejowana nie elektryzuje się, co oznacza, że nie przyciąga do siebie kurzu.

Dużą zaletą podłóg olejowanych i olejowoskowanych jest możliwość samodzielnej renowacji całości lub pojedynczych desek. Należy jednak mieć na uwadze, że nie każdy kolor deski uda nam się wiernie odtworzyć, korzystając nawet z tego samego oleju. Końcowy efekt ręcznej aplikacji niektórych olejowosków może być inny niż ten, który otrzymujemy po procesie olejowania przez maszynę w fabryce.

Wymaga większego nakładu pracy

Należy jednak pamiętać, że deski olejowane są bardziej chłonne i zdecydowanie bardziej zatrzymują wszelkie zabrudzenia, które należy koniecznie szybko usunąć.

Ponadto matowa powierzchnia podłogi wymaga zauważalnie większego nakładu pracy podczas utrzymania czystości oraz wykorzystania specjalnych środków pielęgnacyjnych. Częstotliwość wykonywania konserwacji, polegającej na rozłożeniu preparatu za pomocą płaskiego mopa, jest ściśle uzależnione od intensywności użytkowania – w standardowym mieszkaniu podłoga wymaga dwukrotnej pielęgnacji w przeciągu roku.

Poznaj wszystkie rodzaje desek podłogowych w Superparkiet

Oprócz podziałów wynikających ze sposobu wykończenia – deski podłogowe dzielimy również ze względu na:

  • konstrukcję (deska lita lub deska warstwowa)
  • sortowanie (natężenie cech drewna w postaci sęków, bieli, błyszczu)
  • sposób montażu (montaż na klej lub na pływająco)
  • gładkość powierzchni (podłogi gładkie lub szczotkowane)
  • wykończenie krawędzi (deski ostrokrawężne lub fazowane)

Ze względu na szeroki wachlarz oferowanych przez nas desek podłogowych oraz wielu różnić pomiędzy poszczególnymi produktami, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w jednym z naszych salonów podłóg w Warszawie. Z chęcią doradzimy Państwu podłogi spełniające stawiane wymagania.

Posiadamy w swojej ofercie zarówno deski charakteryzujące się bardzo wysokim współczynnikiem opłacalności, jak i deski cechujące się najwyższą jakością wykonania.

Deski olejowane
Deski podłogowe

Rodzaje podłóg drewnianych

kliknij na wybrany wzór aby dowiedzieć się o nim więcej

Vintage – deski parkietowe

Vintage to seria desek parkietowych, czyli elementów charakteryzujących się szerokością parkietów, ale długością standardowej deski. Seria składa się z 5 oryginalnych kolorów.

Fertig Deska – deski standardowe

Fertig Deska to deski wykonane z dębu, jesionu, orzecha lub merbau, o rozmiarze 14 x 130-150 x 700-1500 mm. Posiadają grubą na 6 mm warstwę wierzchnią, którą można wielokrotnie cyklinować.

Superplank – Deski duże

Superplank to wysokiej jakości olejowoskowane, szerokie na 160 lub 180mm deski dostępne w mix-ie długości od 600-1800mm. Aktualnie podstawowa oferta zawiera 16 kolorów.

Tarkett – Deski duże

Jednakowo długie i szerokie deski to domena trójwarstwowych desek Tarkett. Dostępne są w ekskluzywnych rozmiarach, tj. szerokość 162 lub 190 mm przy długości 2000 lub 2200 mm.

Fertig Deska Luxury / Luxury Maxi – deski duże i bardzo duże

Fertig Deska Luxury to duże (15 x 180-200 x 1500-2200 mm) i bardzo duże deski (15 x 260-290 x 2000-250 0mm), dostępne w wielu interesujących kolorach.

Dlaczego warto wybrać ofertę Superparkiet?

Jesteśmy jednym z najpopularniejszych sprzedawców podłóg drewnianych (i nie tylko) w Polsce. Oferowane przez nas podłogi mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg, do których serdecznie zapraszamy!

Od 1994 roku prowadzimy sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg na terenie Warszawy i całej Polski. Dzięki naszej usłudze uzyskujecie Państwo u nas pełną gwarancję zarówno na produkt jak i na usługę. Ze względu na dużą ilość zamówień możemy zaoferować atrakcyjną cenę na oferowany produkt. Zachęcamy do weryfikacji powyższych słów.

Gwarantem naszej wysokiej jakości jest wiceprezes naszej firmy, który jest jednym z nielicznych Rzeczoznawców Posadzkarskich w Polsce oraz tysiące zadowolonych Klientów! Dołącz do nich!

Bezpłatna wycena

Poznaj cenę Twojej nowej podłogi

POZNAJ CENĘ TWOJEJ NOWEJ PODŁOGI

Wycena Twojej nowej podłogi trafi na skrzynkę pocztową w przeciągu 24 godzin roboczych!

Nasze salony podłóg

Poznaj adresy salonów

NASZE SALONY PODŁÓG

Spotkaj się z nami oraz zobacz i dotknij wybraną podłogę w jednym z salonów podłóg!