Cyklinowanie i renowacja podłóg

Firma Superparkiet może pochwalić się posiadaniem najnowszej maszyny szlifującej Pallmann Spider, która jest praktycznie bezpyłowa i nie pozostawia drobnych rys, jak ma to miejsce w cykliniarkach taśmowych. Jako firma dbająca o jakość naszych prac, tę nowoczesną maszynę zakupiliśmy jako jedni z pierwszych w Polsce. Efekt szlifowania i „pylenia” mogą Państwo ocenić na filmie znajdującym się poniżej.


Cyklinowanie jest usługą polegającą na szlifowaniu parkietu za pomocą specjalistycznej maszyny szlifującej – cykliniarki lub szlifierki planetarnej, która to, dzięki różnym gradacjom papierów ściernych, doprowadza wierzchnią warstwę drewna do oczekiwanego poziomu gładkości. Do obróbki brzegów płaszczyzny używamy szlifierek krawędziowych (brzegowych).

Proces cyklinowania podłogi drewnianej dzielimy na kilka etapów:

  • Szlifowanie wstępne papierem ściernym o grubej gradacji (P24-P60) do momentu zdjęcia warstwy wierzchniej starej podłogi
  • Odkurzenie pyłu z lakierem lub olejem
  • Ponowne szlifowanie celem osiągnięcia wymaganej gładkości powierzchni, papierem ściernym o gradacji P60-P100
  • Szpachlowanie – wypełnienie ewentualnych szczelin pomiędzy deszczułkami przy użyciu specjalistycznego kitu wymieszanego z pyłem drzewnym uzyskanym podczas cyklinowania
  • Polerowanie – szlifowanie powierzchni drewna maszyną wolnoobrotową za pomocą siatek ściernych o gradacji od 120 do 220.

Podczas szpachlowania powierzchni, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego kitu do zaszpachlowania ubytków (szczelin). W przypadku, gdy mamy do czynienia ze starymi podłogami, które były klejone na subit lub lepik, należy zastosować szpachlę wodną (np. Pallmann Pall-X Kitt). Subit to substancja na bazie smoły węglowej i do 1995 r. bardzo popularna do klejenia podłóg drewnianych. Użycie szpachli rozpuszczalnikowej lub alkoholowej grozi zniszczeniem podłogi, ponieważ rozpuszczalnik wniknie pomiędzy deszczułkami w subit, rozpuści go i może spowodować miejscowe zabarwienie podłogi na ciemniejszy kolor.

Po zakończeniu szlifowania i odpowiednim przygotowaniu powierzchni, posadzkę drewnianą wykańcza się lakierem, olejem lub olejowoskiem. Cyklinowaną powierzchnię należy dokładnie odkurzyć i w przypadku wybrania lakieru nałożyć podkład za pomocą szpachli lub wałka. Podkład zamyka pory drewna i nadaje odpowiedni kolor. Po wyschnięciu przeprowadza się matowienie powierzchni i lakierowanie lakierem nawierzchniowym. Proces ten powtarzamy dwukrotnie. W przypadku podłóg olejowanych, na wyszpachlowaną powierzchnię nakładamy od razu dwie warstwy oleju.

Nasza firma zajmuje się wykonywaniem cyklinowania, czyli renowacją podłóg drewnianych. Posiadamy odpowiedni, profesjonalny sprzęt do szlifowania i parkieciarzy z wieloletnim stażem. Do wykończenia posadzek drewnianych używamy najwyższej jakości lakierów nawierzchniowych marki Pallmann (Pall-X 96, Pall-X 98 oraz Pall-X Pure) oraz olejowosków Pallmann (Magic Oil 2K i Hardwaxoil).

Oferta na cyklinowanie i renowację podłóg

Od 1994 roku zajmujemy się profesjonalnie sprzedażą i montażem podłóg różnego typu. W porównaniu do konkurencji, wyróżnia nas, oprócz olbrzymiego doświadczenia, szeroki wachlarz oferowanych produktów, który połączyliśmy z atrakcyjną ceną. Nasza oferta to m.in.:


Wzory i rodzaje oferowanych produktów mogą Państwo obejrzeć w naszych salonach podłóg zlokalizowanych w Warszawie. W naszej firmie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego. Firma Superparkiet Sp. z o. o. prowadzi sprzedaż i montaż podłóg na terenie Warszawy jak i całej Polski co umożliwia uzyskanie pełnej gwarancji zarówno na produkt, jak i na usługę.