Urządzenie pokoju dziecka to dla większości rodziców priorytet i trzeba przyznać, że nie lada wyzwanie. Trzeba zadbać by przestrzeń przeznaczona dla dziecka była przede wszystkim bezpieczna, ale również estetyczna i funkcjonalna. Jedną z najistotniejszych decyzji jest wybór podłogi w pokoju malucha. Wiadomo, że podłoga posłuży mu, jako często odwiedzane miejsce zabaw.

Dlaczego warto wybrać podłogę drewnianą do pokoju dziecka?

Najchętniej wybierana i najczęściej polecana podłoga do pokoju dziecka to podłoga drewniana. Jest to materiał naturalny i szczególnie polecany dzieciom z alergią, ponieważ nie przyciąga kurzu. Dodatkowo podłoga drewniana jest ciepła i miła w dotyku.

Z jakiego drewna wybrać podłogę do dziecięcego pokoju?

Dzieci spędzają bardzo dużo czasu, bawiąc się na podłodze, dlatego też należy kupić podłogę z drewna twardego, jeśli chcę się, aby miejsce zabaw wytrzymało długie lata. Dlatego też spośród drewna warto wybierać to, które charakteryzuje się wyższą twardością, jak choćby rodzimy dąb lub jesion. Warto też zdecydować się na podłogi w bardziej rustykalnej klasie 2 lub nawet 3, bo na takiej podłodze mniej będzie widać uszkodzenia i ewentualne zarysowania mogące powstać podczas zabawy.

Podłogi z drewna egzotycznego są u nas coraz bardziej popularne i jak najbardziej ze względu na swoją wysoką twardość nadają się do pokoju dziecięcego. Drewno egzotyczne zachwyca swoimi barwami, trwałością oraz usłojeniem. Najbardziej odporne na ścieranie jest drewno merbau i kempas. Ich kolorem można rozświetlić pomieszczenie, ponieważ są w tonacji mlecznej czekolady złamanej ciepłym pomarańczowym odcieniem.

Drewno doskonale tłumi hałasy

Zaletą podłogi drewnianej jest również doskonałe tłumienie dźwięków, co w przypadku pokoju dla dziecka jest idealnym rozwiązaniem. Nikt przecież nie chce mieć uwag ze strony sąsiadów, że dziecko bawi się zbyt głośno i swoją zabawą komuś przeszkadza. Deski drewniane przyklejone do podłoża będą odznaczać się bardzo dobrą akustyką.

Podłoga drewniana do wielokrotnego odnawiania

Najczęściej podłogi drewniane nadają się do wielokrotnego odnawiania, czyli można je wycyklinować i ponownie lakierować, woskować, czy olejować. I tak przy parkiecie drewnianym wystarczy maszyna cykliniarka talerzowa, którą nawet samodzielnie możesz wykonać renowację parkietu z drewna. Trzeba się liczyć z tym, że dziecko z czasem podłogę może zniszczyć. Dlatego też warto wybrać taką, którą przy niewielkim nakładzie można przywrócić do stanu, jaki otrzymało się przy zakupie.

Wybór należy do ciebie, niemniej dobrze jest zainwestować nieco więcej pieniędzy i cieszyć się klimatyczną i elegancką podłogą drewnianą przez długie lata.