Sztuczna trawa coraz częściej zaczyna gościć na tarasach czy w ogrodach zastępując naturalną trawę. Zerkając w ofertę sztucznych traw, czy to w internecie, czy w sklepach stacjonarnych tak trudno podjąć decyzję, którą wybrać. Sztuczna trawa dostępna jest także w marketach, gdzie jej cena jest niższa, czy warto kupić taką trawę?
Sztuczna trawa od profesjonalistów

Jeśli chcesz zobaczyć, jak powinna wyglądać profesjonalna i wytrzymała sztuczna trawa porównaj to, co widziałeś w markecie z trawą z Salonu Podłóg Super Parkiet. Już na pierwszy rzut oka zobaczysz spore różnice. Sztuczna trawa dobrej jakości winna mieć wiele zalet:
– sztuczną trawę można położyć w takich miejscach, w których nie dałoby się założyć prawdziwego trawnika;
– podczas deszczu nie zrobi ci się na niej błoto;
– nie trzeba jej podlewać, zaoszczędzisz na rachunkach za wodę;
– nie ma potrzeby zwijać ją na zimę, ponieważ odporna jest na mróz;
– jest miła w dotyku.
Sztuczną trawę tworzy się na krosnach, podobnych do tych, na których powstają dywany, a materiał, z którego jest zrobiona to tworzywo sztuczne. Profesjonalna sztuczna trawa kosztuje więcej niż marketowa, niemniej od razu zauważysz szczegóły, jakimi się różnią.

Tańsza sztuczna trawa z marketu

Czy kupisz trawę z marketu, czy wybierzesz ją w Super Parkiet w obu przypadkach wydatek nie będzie mały. Musisz teraz przemyśleć, czy chcesz, by trawa spełniła twoje oczekiwania i „rosła” u ciebie długie lata. Bo przecież o to chodzi, aby trawa wyglądała estetycznie, przypominając naturalny trawnik.
Jeśli twój wybór padnie na trawę marketową pierwsze, na co zwrócisz uwagę, to jej szorstkość w dotyku, poza tym trawa nie będzie tak gęsta, jak ta profesjonalna. Raczej bosą stopą nie da się po niej chodzić, co jest szczególnie ważne w przypadku małych dzieci.
Porównując z profesjonalną trawą, ta jest bardziej puszysta i gęsta, a jej włosie po nadepnięciu będzie wracać do swojego pierwotnego kształtu. Niestety z propozycją marketową bywa różnie. Wygląd trawy marketowej znacząco różni się od profesjonalnej, która wygląda faktycznie, jak prawdziwa.

Sztuczna trawa przy psach

Zdarzają się klienci, którzy mają problem z utrzymaniem naturalnego trawnika w ogrodzie przy obecności psów. Niestety najczęściej mając psy, można zapomnieć o eleganckim trawniku. Chyba że skorzysta się ze sztucznej trawy, którą w razie zabrudzenia odchodami wystarczy uprzątnąć i przepłukać wodą.
Wybór należy do ciebie, warto jednak zastanowić się nad wydaniem większej kwoty, by mieć faktycznie trawnik, jak marzenie, z którego będzie się zadowolonym.